ستاد انتخابات استان قزوین با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات شوراها از فردا همزمان لبا سراسر کشور در استان قزوین نیز آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین ستاد انتخابات استان قزوین در اطلاعیه شماره 4 خود با اعلام زمان ثبت نام، شرایط داوطلبان شرکت در انتخابات را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:به استناد ماده 45 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهرو روستا وبر اساس روز شمار انتخابات، داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز دوشنبه 30 اسفندماه سال 95 لغایت ششم فروردین ماه سال 96 به مدت 7 روز می توانند با در دست داشتن مدارک اعلام شده به فرمانداری ها جهت انتخابات شورای شهر و بخشداری ها برای انتخابات شورای روستا مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده است: از داوطلبان درخواست می شود به منظور تسهیل در امر ثبت نام و رفع نواقص احتمالی مدارک خود، در روزهای اولیه نسبت به ثبت نام اقدام کنند واین کار به روزهای پایانی موکول نشود.

در اطلاعیه ستاد انتخابات استان ارائه این مدارک برای ثبت نام ضروری اعلام شده است:

ارائه اصل شناسنامه عکس دار و دو نسخه تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت وظیفه عمومی طبق ماده 10 قانون نظام وظیفه عمومی و تصویر آن، ارائه چهار قطعه عکس جدید سه در چهار، ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت.

6همچنین دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا دویست خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای دویست خانوار از دیگر مدارک لازم برای ثبت نام است.

در این اطلاعیه آمده است: کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.

همچنین اصل و تصویر گواهی مدرک استعفا از سمت یا شغل جهت مشمولین ماده 28 قانون، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری برای جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا جهت برخورداری از یک مقطع تحصیلی بالاتر، ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد برای ثبت نام نیاز است.

11در ضمن کسانی که قبلاً در دفاتر پیشخوان دولت ثبت نام کرده اند با در دست داشتن رسید پیش ثبت نام و شماره پیگیری و اصل مدارک میتوانند برای ثبت نام به فرمانداری ها و بخشداریها مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج