اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: امروز دوری از معنویات و دین، عامل انواع ناهنجاری های اجتماعی از جمله تضعیف بنیان خانواده است و علمای دینی در این رابطه وظیفه خطیری برعهده دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی صبح پنجشنبه در کلاس تفسیر قرآن کریم در اراک اظهار داشت: ترویج و تبیین معنویات و تعالیم اسلامی و قرآنی از ضروریات جامعه امروز است که باید مورد توجه قرار گیرد و به ویژه عالمان دینی و روحانیان در این زمینه وظیفه مهمی بر عهده دارند.

وی افزود: آشنایی با مشکلات و مسائل اجتماعی روز و برقراری ارتباط با آحاد جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان یکی از مهمترین شاخصه های روحانیت و عالمان دینی است که این قشر از جامعه باید برقراری ارتباط با جوانان را در برنامه ریزی های خود مدنظر قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: برخی از ناهنجاری های کنونی در جامعه به دلیل تضعیف نظام خانواده اتفاق می افتد که این مساله به دلیل نادیده گرفتن ارزش های اسلامی و دوری از معنویت است و در کشوری که به عنوان طلایه دار مذهب مقدس تشیع در جهان معرفی شده، شهروندان باید در هر شرایطی نسبت به حفظ ارزش های اسلامی، انجام واجبات و پرهیز از ناهنجاری های اخلاقی بکوشند.

وی اضافه کرد: دشمن با انواع توطئه ها می خواهد بین مردم و روحانیت و معنویت جدایی بیاندازد، بنابراین مردم بایستی هر روز بیشتر از دیروز با روحانیت ارتباط برقرار می کنند.

دری نجف آبادی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز اظهار داشت: علمای دینی در ایام نوروز نیز بایستی نسبت به آگاه سازی جامعه از آفت های اشرافی گری و اسراف تلاش کنند چرا که اشرافی گری و تجمل گرایی از آفت سنت های نوروز است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: برنامه های نوروزی مردم باید حول محور صله رحم باشد و مردم باید در این ایام از اسراف و ریخت و پاش پرهیز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج