فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: هرچند از ابتدای سال جاری تاکنون در زمینه مختلف سرقت ها با 4 درصد کاهش روبرو بوده ایم اما آمار نزاع های دسته‌جمعی و فردی 2 برابر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌اللهی از کاهش چهار درصدی انواع سرقت در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امسال در بحث سرقت‌های مهم 9 درصد، سرقت منزل 15 درصد، سرقت مغازه 20 درصد، سرقت خودرو 10 درصد و سرقت موتورسیکلت هفت درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته‌ایم و در بحث سرقت مسلحانه نیز امسال 53 درصد و در سرقت به عنف 46 درصد کاهش داشته‌ایم و رشد کشفیات و دستگیری‌های صورت گرفته در این حوزه‌ها قابل توجه بوده است.

وی در ادامه از دستگیری 1972 قاچاقچی طی سال جاری در استان خبر داد و اظهار کرد: بحث مبارزه با قاچاق اولویت انتظامی استان در سال جاری بود و در همین راستا افزایش 28 درصدی دستگیری‌ها و پرونده‌ها در این زمینه را شاهد هستیم و همچنین 36 باند قاچاق در استان منهدم شده اند که این میزان نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از کشف 2106 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این میزان نیز نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است و همچنین امسال 7313 توزیع کننده خُرد که عمدتاً در نقاط آلوده شهر کرمانشاه فعالیت داشتند، دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به آمار حوزه پلیس فتا استان نیز اشاره کرد و افزود: پرونده‌های این حوزه نسبت به سال گذشته رشد 19 درصدی داشته و بیش از 100 درصد پرونده‌ها کشف شده که تعدادی مربوط به سالهای گذشته بوده است.

امان اللهی با بیان اینکه آموزش همگانی و مشارکت همواره در دستور کار انتظامی استان قرار دارد، گفت: امسال 1700 جلسه آموزش همگانی داشته‌ایم و 180 نمایشگاه آسیب‌ها و معضلات اجتماعی نیز در سطح استان برپا شد.

فرمانده انتظامی استان در خصوص اولویت‌های انتظامی استان در سال آینده، به مقابله 100 درصدی نزاع‌های فردی و دسته‌جمعی استان در سال جاری اشاره کرد و افزود: اولویت اصلی ما در سال آینده برخورد با این نوع جرم بوده و در اولویت‌های بعدی بحث مبارزه با سرقت و عمدتاً سرقت خُرد و نیز بحث مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا در دستور کار قرار خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج