حجت‌الاسلام رحیم جعفری با حضور جمعی از مسوولین و اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه به‌عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معرفی و از زحمات ابراهیم رحیمی زنگنه قدردانی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در این مراسم، فرهنگ را موضوعی فرا بخشی عنوان کرد و افزود: مقوله فرهنگ و ارتقای فرهنگی امری است فرا بخشی که تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها می‌بایست به دیدی زیربنایی به آن نگاه کنند.

همه سازمان‌ها و دستگاه در مسائل فرهنگی نقش دارند و این جفا در حق فرهنگ است که آن را فقط به دولت و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت دهیم.

یوسف شاه‌حسینی خاطرنشان کرد: باید با عینک فرهنگ به بسیاری از مسائل ازجمله مسائل اقتصادی و... نگاه کنیم، آنچه معیار ارزیابی فرهنگ و ارشاد اسلامی است توانمندشدن در حوزه نهادسازی و تقویت انجمن‌ها و نهادها است، چون دولت نمی‌تواند به‌تنهایی از پس این مسائل برآید و باید بخشی از امور به نهادها و انجمن‌ها سپرده شود.

معاون استانداری کرمانشاه عرصه فرهنگ را عرصه تنوع دانست و افزود: نباید تنوعی که لازمه بخش فرهنگ است را سیاسی کنیم. بخش فرهنگ نیازمند وجود سلایق و اندیشه‌های مختلف است و اگر آن را سیاسی کنیم راه توسعه فرهنگ را مسدود کرده‌ایم و اگر سیاست یقه فرهنگ را بچسبد همه ضرر خواهند کرد.

شاه‌حسینی در ادامه ابراز امیدواری کرد: آغاز به کار مدیریت جدید در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه منشأ پیشرفت فرهنگ و هنر استان باشد.

وی عنوان کرد: مجموعه استانداری کرمانشاه هم در دوره مدیریت گذشته چیزی را از فرهنگ و ارشاد استان دریغ نکرده و عقیده دارد اگر پیشرفت استان را می‌خواهیم باید به حوزه فرهنگ و هنر بیشتر توجه شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج