معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه از ورود اولین محموله قطعات برای تولید خودرو به انبارهای کارخانه ایران‌خودرو صحنه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا رحیمی با اعلام این خبر افزود: روز گذشته بازدیدی از سایت خودروسازی صحنه صورت گرفت و از نزدیک مراحل و روند اجرایی این مجموعه مورد بازدید قرار گرفت.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: خوشبختانه عملیات اجرایی مجموعه طبق برنامه پیش می‌رود و امیدواریم در مهلت باقی‌مانده تا پایان فروردین‌ماه این پروژه به اتمام برسد و شاهد افتتاح و بهره‌برداری از آن باشیم.

این مدیر ارشد اقتصادی استان در ادامه از ورود اولین محموله قطعات برای تولید خودرو به انبارهای کارخانه ایران‌خودرو صحنه خبر داد و گفت: تسریع در پروسه اجرای پروژه مدیون تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر مدیر ارشد استان دکتر رازانی در ایام سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه و پس‌ازآن است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تولیدات این مجموعه در مرحله اول از خودرو سمند به پارس (پرشیا) تغییریافته و موتورهای TU5 در انبارها واردشده‌اند.

مهندس رضا رحیمی در ادامه همچنین از دستور وزیر صنعت برای ایجاد خط تولید جدید خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری‌های آقای دکتر رازانی، وزیر صنعت به مدیرعامل ایران‌خودرو کشور دستور داده‌اند تا حتماً خط تولیدی خودروهای جدید را به کرمانشاه بیاورند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: اگر این مهم محقق شود سایت خودروسازی کرمانشاه به لحاظ سطح از دیگر استان‌ها من‌جمله فارس، خراسان، آذربایجان و... متمایز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش خودروسازی بیشتر به کارهای قطعه‌سازی، مجموعه‌سازی و کارهای تکمیلی است در ادامه عنوان کرد: مدیریت ارشد استان در تلاش است با جذب سرمایه‌گذاران با توجه به نزدیکی سایت به شهرک‌های صنعتی استان است و قیمت مناسب زمین در این شهرک‌ها بستر مناسبی را برای این زمینه فراهم کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های مدیریت ارشد استان در سفر رییس جمهور به کرمانشاه 40 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت این شهرک‌ها اختصاص‌یافته و امیدواریم در آینده همانند استان‌های خراسان و آذربایجان شاهد توسعه و رونق فعالیت‌های مرتبط با خودرو ساخت کرمانشاه باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج