هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ دسته یک فوتبال باشگاههای کشور در حالی عصر دوشنبه در شهرهای مختلف برگزار می شود که شهرآورد چهارم تیم های خونه به خونه و نساجی مازندران به عنوان مهم ترین بازی این هفته لقب گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، دیدار برگشت 2 تیم هم استانی در شرایطی ساعت 15 عصر دوشنبه در ورزشگاه هفت تیر بابل برگزار می شود که تیم خونه به خونه در بازی رفت در قائمشهر با هدایت علیرضا مرزبان ، تیم نساجی با سرمربیگری محمود فکری را با نتیجه 2 بر 1 شکست داده بود.

مصاف این 2 تیم اما دربازی برگشت با تغییرات ایجاد شده در نیکمت های آنها در پایان نیم فصل نخست و آغاز نیم فصل دوم ، سبب شد تا فکری از نساجی و مرزبان از خونه به خونه جدا شوند و در شهرآورد چهارم حسین مسگرساروی روی نیمکت نساجی و نادر دست نشان مربی قائمشهری روی نیمکت خونه به خونه بنشیند.

تیم نساجی قائمشهر در 27 بازی گذشته با 42 امتیاز در رده ششم و خونه به خونه بابل هم با همین تعداد بازی و با 41 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد.

کاهش اختلاف این تیم ها با صدر جدول در هفت بازی باقی مانده تا پایان لیگ دسته یک می تواند بخت آنان را برای لیگ برتر افزایش دهد.

رویارویی این 2 تیم با توجه به جایگاهشان در جدول رده بندی مسابقات و دور نماندن از کورس مدعیان ، بر حساسیت های این بازی و نیز هواداران و مدیران 2 باشگاه افزوده است.

** گل های سرنوشت ساز

بدون احتساب این مسابقه ، هشت هفته دیگر تا پایان رقابت های این فصل باقی مانده است و تساوی در این دیدار سودی به حال 2 تیم نخواهد داشت.

از سویی دیگر فاصله کم امتیازهای نمایندگان فوتبال مازندران با رقبا ، به منزله سقوط چند پله ای آنان درجدول رده بندی مسابقات و حتی دور شدن از جمع مدعیان صعود به رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاههای کشور در فصل آینده خواهد شد.

** دیدار باروحیه برای شهرآورد

تیم های خونه به خونه مازندران و نساجی درحالی در هفته بیست و هشتم این رقابت ها در بابل به مصاف هم خواهند رفت که هر 2 تیم در هفته بیست و هفتم 2 پیروزی ارزشمند و روحیه بخش مشابه 2 بر 1 به ترتیب برابر تیم های نفت مسجد سلیمان و ملوان بندرانزلی را تجربه کردند.

پیروزی تیم نساجی مازندران برابر تیم مدعی و صدرنشین ملوان بندرانزلی در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر برای انزلیچی ها گران تمام و سبب شد تا این تیم به رده سوم جدول سقوط کرده و در مقابل نساجی را به بازی های باقی مانده امیدوارتر کند.

تیم خونه به خونه هم در دیداری بیرون از خانه برابر تیم نفت مسجدسلیمان صاحب پیروزی 2 بر 1 شد تا با زنده کردن امیدهای صعود به لیگ برتر ، با روحیه بالایی به مصاف شهرآورد چهارم در بابل برود.

** شارژ بازیکنان نساجی پیش از دربی

تیم نساجی درهفته های اخیر با روی کار آمدن دوباره حسین مسگرساروی به جای ' ساکت الهامی' به عنوان سرمربی و نیز مشخص شدن مالک این باشگاه تا حدودی به ساحل آرامش رسید.

حضور مالک و مدیران باشگاه نساجی در تمرینات گروهی این تیم در روزهای اخیر و نیز پرداخت پاداش بازیکنان بابت پیروزی قاطع برابر تیم ملوان بندر انزلی ، بازیکنان این تیم را از نظر روحی و روانی در شرایط مساعدی قرار داده است.

در تمرین عصر شنبه نساجی ، ' فرهاد صنیعی فر ' ، مالک باشگاه نساجی مازندران حضور یافت و برای بازیکنان از حساسیت دیدار برابر خونه به خونه صحبت کرد که موجب افزایش روحیه تیمی و انجام بانشاط تمرینات شد.

پیش از آغاز تمرین برخی از بازیکنان با کری خواندن برای شهرآورد چهارم، صحنه های جالبی را در حاشیه تمرین به وجود آوردند.

در پایان این تمرین نساجی ها ، پاداش برد برابر ملوان به صورت نقدی به بازیکنان این تیم پرداخت شد.

بیش از 200 هوادار این تیم که تمرینات تیم نساجی را تماشا می کردند ، پس از پایان تمرین گروهی ، از بازی خوب آنها در برابر ملوان تشکر از حساسیت دربی برای مردم قائمشهر صحبت کردند و از آنها خواستند تا تمام تلاش خود را در این دیدار به کار بگیرند تا با یک برد شیرین همگی به تعطیلات عید بروند.

** 10 درصد ظرفیت ورزشگاه را به هواداران نساجی می‌دهیم

در همین حال سرپرست تیم فوتبال خونه به خونه مازندران در خصوص تمهدیدات این باشگاه برای شهرآورد  گفت : ما همان 10 درصد قانونی از ظرفیت ورزشگاه را به هواداران نساجی اختصاص خواهیم داد و از هوادارانمان نیز می‌خواهم که مثل فصل گذشته فقط تیم خودشان را تشویق کنند تا یک مسابقه بی‌حاشیه برگزار شود .

میرشاد ماجدی افزود : از بازیکنان ، مربیان و هواداران 2 تیم واقعا می خواهیم که در این مسابقه شان فوتبال مازندران را به کل فوتبال ایران نشان دهند.

وی ادامه داد : از هواداران تیم خونه به خونه می‌خواهم که فقط تیم محبوب‌شان را تشویق کنند و به دیگران و حواشی کاری نداشته باشند زیرا در غیر این صورت ما ضرر خواهیم کرد.

سرپرست خونه به خونه گفت : تیم ما با پیروزی ای که مقابل نفت مسجد سلیمان کسب کرده ، به جدول لیگ برگشتیم و انگیزه مضاعفی در بین بازیکنان وجود دارد، در لیگ یک امتیاز تیم‌ها در جدول به هم نزدیک است.

** شرایط بد برا هر 2 تیم

سرمربی تیم نساجی مازندران هم عصر شنبه در پایان تمرین گروهی این تیم  گفت : بازی برابر خونه به خونه هم همانند دیگر بازی های لیگ یک سه امتیاز دارد و ما تمام تلاش خودمان را برای کسب هر سه امتیاز به کارخواهیم گرفت.

حسین مسگرساروی افزود : هرچند در دیدار رفت در قائمشهر نتیجه بازی را واگذار کردیم ، اما با پیروزی با ارزشی که هفته گذشته برابر ملوان کسب کردیم ، با روحیه خوبی به مصاف حریف هم استانی خودمان خواهیم رفت.

وی ادامه داد : برای این بازی استراتژی خاصی داریم ، به خوبی از نقاط ضعف و قوت تیم خونه به خونه آگاه هستیم و با آنالیزی که در روزهای اخیر داشتیم ، با برنامه خوبی به مصاف این تیم خواهیم رفت.

مسگرساروی گفت : متاسفانه در بد شرایطی هر 2 تیم هم استانی به هم خوردند ، در زمانی که به امتیازگیری برابر حریفان و جا نماندن از کورس صعود به لیگ برتر هستیم ، در این شرایط باید بازی کنیم، چاره ای نداریم و برای بازی حساس برابر خونه به خونه آماده هستیم.

** از حساسیت های دربی خبر دارم

سرمربی خونه به خونه که در نیم فصل دوم به این تیم پیوست  گفت : 2 تیم خونه به خونه و نساجی و بازیکنان و هواداران این 2 تیم ، سرمایه های فوتبالی مازندران هستند و باید به دور از هر گونه تنش و حاشیه ، شان فوتبال استان را به کل کشور نشان دهیم.

نادر دست نشان افزود : دربی هم دارای حساسیت خاص خودش برای هواداران و بازیکنان 2 تیم است ، اما باید با رفتار و نگاه منطقی به این بازی ، به دنبال فوتبال زیبا و تماشاگر پسندی باشیم و حساسیت را به زمین مسابقه منتقل نکنیم.

وی ادامه داد : خوشبختانه تیم ما در بازی های اخیر به سمت روزهای خوش پیش می رود و ادامه این روند تا پایان فصل می تواند ما را در فهرست تیم های با شانس بالا برای صعود قرار دهد.

سرمربی تیم خونه به خونه مازندران گفت : هنوز تا پایان فصل تغییر و تحول زیادی می تواند در جدول اتفاق افتد و صعود و سقوط تیم ها ، بستگی به تلاش بازیکنان و همکاری و همراهی آنها با کادر فنی دارد.

دست نشان افزود : برای کسب 3 امتیاز با حمایت هوادارانمان برابر نساجی مصمم هستیم و امیدوارم که بتوانیم با پیروز به وضعیت خودمان در جدول رده بندی مسابقات بهبود ببخشیم.

تیم های خونه به خونه بابل و نساجی قائمشهر نمایندگان مازندران در رقابت های فوتبال لیگ دسته یک هستند و در صورت صعود این تیم ها به لیگ برتر ، مازندران پس از سال ها در بالاترین سطح فوتبال کشور تیم داری خواهد کرد .

مازندران در حالی از 13 سال گذشته با سقوط شموشک نوشهر به لیگ دسته یک از داشتن تیم فوتبالی لیگ برتری محروم است که هم اکنون حدود 50 فوتبالیست در تیم های لیگ برتری دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج