دوره سه‌روزه فلوشیپ مدیریت شبکه بهداشتی درمانی منطقه غرب کشور با حضور دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روسای شبکه‌های بهداشتی درمانی استان‌های همدان، ایلام، کردستان و کرمانشاه در سالن اجتماعات بوستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، در این نشست دکتر خادمی معاون فنی معاونت امور بهداشتی با اشاره به طرح تحول سلامت، توانمندسازی مدیران و کارکنان را یکی از اهداف مهم این طرح عنوان کرد.

در ادامه دکتر گویا ضمن تشکر از مسئولین معاونت بهداشتی کرمانشاه گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف طرح تحول سلامت این است که مدیران در سیستم به‌صورت یکپارچه و هماهنگ و همسو عمل نمایند و از اقدامات بهداشتی به‌صورت جزیره‌ای اجتناب شود.

وی در ادامه پیش‌بینی، پیشگیری، آمادگی و مراقبت از بیماری‌های واگیر را از اهداف مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر عنوان کرد و افزود: امروزه در کشورهای پیشرفته، پیش‌بینی بیماری‌های واگیر از اهمیت خاصی برخوردار است و ما نیز به سمت پیش‌بینی بیماری‌ها در حال حرکت هستیم نظام پیش‌بینی در کنار نظام پیشگیری قرارگرفته است.

مدیریت مرکز بیماری‌های وزارت بهداشت افزود: در وزارت بهداشت 46 نوع بیماری را که حائز اهمیت استانی و یا کشوری انتخاب کرده‌ایم که بتوانیم تبادلات علمی را جهت پیش‌بینی بیماری انجام دهیم که برخی از این بیماری‌ها مانند آنفلوانزا و فلج اطفال دارای اهمیت بین‌المللی است.

در ادامه دکتر رضایی عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اصول و فنون کاربردی اقتصاد سلامت را عنوان نمود.

در روز نخست کارگاه نیز مهندس جدیدیان مسئول امور آزمایشگاه معاونت بهداشتی کرمانشاه مبحث سلامت و نقش آزمایشگاه را ارائه داد و دکتر ناصری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص نهادینه‌سازی برنامه‌ها و ابتکارات ارائه مطلب نمود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج