مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: خرید و فروش گونه‌های جانوری حیات وحش در کنار ماهی قرمز ممنوع است و با افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن روزهای پایانی سال، متاسفانه عده‌ای افراد فرصت‌طلب و سودجو در کنار فروش ماهی قرمز، اقدام به عرضه و فروش غیرمجاز گونه‌های جانوری حیات وحش مانند مار، مارمولک، سمندر و لاک پشت می‌کنند.

وی افزود: با توجه به ممنوعیت نگهداری و خرید و فروش حیات وحش بر اساس مواد 7 و 10 قانون شکار و صید، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، ضمن ضبط حیوانات و رهاسازی آن‌ها در طبیعت، با افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات به شدت برخورد می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در این ایام نسبت به گشت و نظارت مستمر بر مراکز خرید و فروش ماهی قرمز و پرنده فروشی‌ها اقدام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: مردم از خرید جانوران وحشی که عمدتا گونه‌هایی در خطر انقراض هستند اجتناب کنند و درصورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را سریعا به سامانه تلفنی 1540، یا شماره تلفن های 32223572- 3 یا نزدیکترین پاسگاه و اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

احمدی در خصوص گشت‌های نوروزی حفاظت محیط زیست، گفت: تمهیدات لازم به منظور برقراری گشت‌های نوروزی پایش و حفاظت محیط زیست به صورت شبانه روزی در استان اندیشیده شده و ماموران اجرایی ضمن راهنمایی مردم و بخصوص گردشگران، از بروز تخلفات زیست محیطی جلوگیری خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج