رویداد کارآفرینی "تیک 2" با موضوع "نقش مشاوره و سرمایه‌گذاری در زیست‌بوم کارآفرینی استان " با حضور منتورها و مشاوران توسط "شتاب‌دهنده فناوری تیک " در سالن علامه طباطبایی ساختمان جهاد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، در ابتدای این رویداد مجتبی گراوندی مدیرعامل "شتاب‌دهنده فناوری تیک" اظهار داشت: بررسی چالش‌های موجود در زیست‌بوم کارآفرینی در استان هدف اصلی این رویداد است و آشنایی با نظرات منتورها و مشاوران و همچنین استفاده از تجربیات استارتاپ های در حال رشد استان می‌تواند به این امر بیانجامد.

وی گفت: شتاب‌دهنده تیک پس از یک سال مطالعه و با کمک پارک علم و فناوری کرمانشاه و با سه استراتژی ورود، شتاب دهی و خروج به‌صورت خصوصی راه‌اندازی شد و مهم‌ترین چیزی که در شتاب‌دهنده مدنظر است ورود تیم و ایده‌هایی باقابلیت مقیاس‌پذیری است و مشکل عمده ما در کشور برای ورود به این حوزه وجود فرد به‌جای تیم است.

گراوندی با اشاره به فرصت شش‌ماهه شتاب‌دهنده به تیم‌های صاحب ایده اظهار داشت: حمایت‌های نقدی و غیر نقدی از این تیم‌ها به عمل خواهد آمد و در صورت موفقیت قسمتی از سهام آن‌ها به شتاب‌دهنده تعلق خواهد یافت.

وی پیش‌بینی کرد که شتاب‌دهنده در سه سال آینده پذیرای 1000 ایده خواهد بود که طی 6 دوره شش‌ماهه حدود 85 ایده مورد بررسی و درنهایت 10 شرکت موفق به ارزش 10 میلیارد تومان در این دوره سه‌ساله شکل گیرد.

وی با اشاره به زحمات صورت گرفته در حوزه فناوری در استان اظهار داشت: متأسفانه با وجود این زحمات ما هنوز دچار مشکلاتی هستیم که دلیل اصلی آن فرهنگ کار دولتی است و ما برای این موضوع برنامه‌هایی در نظر گرفتیم که از آن جمله می‌توان به کافه ایده، باشگاه کارآفرینان فردا و سازمان کسب‌وکار اشاره کرد.

در ادامه این رویداد شروین مشایخ کارشناس و مشاور در حوزه کارآفرینی مهم‌ترین نکته برای راه‌اندازی یک کسب‌وکارموفق را هدف از ایجاد آن دانست و افزود: یکی از کارهای منتورها این است که بدانند کسب وکارهای شما به چه سمتی می‌روند و چه آینده‌ای را پیش رو دارند.

وی گفت: منتورها نقشه راه را طراحی و بایدها و نبایدها رو گوشزد می‌کنند و در این راه شناخت معضل‌های پیش رو می‌تواند برای صاحبان کسب‌وکار بسیار راه گشا باشد.

وی شناسایی مناسب‌ترین شریک در کسب‌وکار و اجرای یک ایده را از موضوعات مهم دیگر دانست و افزود: با شرایط جدید منتورها هم می‌توانند منتور داشته باشند و از تجربیات آن‌ها بهره‌مند شوند.

وی همچنین اجرای ایده را مهم‌تر از طرح ایده دانست و افزود همیشه داشتن پول در ابتدای کار خوب نیست چون گاهی باعث می‌شود که شما ساختار نداشته باشید.

در ادامه داستان موفقیت و چالش‌های کسب‌وکار "کانی وب " یکی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری توسط امیر میر معینی مطرح و در بخش پایانی این رویداد که با حضور دکتر فرزاد ویسی، دکتر سهراب دل انگیزان، مهندس شروین مشایخ، مهندس مجتبی گراوندی و مهندس آرش برهمند برگزار شد موضوعاتی مانند چالش‌های موجود نظام آموزشی در ایجاد فضای کارآفرینی مورد گفتگو و بررسی حاضرین قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج