معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: تا بیستم اسفند 153هزار نفر در کاشان اقامت داشته‌اند که 46 هزار نفر آن‌ها گردشگر خارجی بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الله ناصحی‌پور در نشست شورای اداری شهرستان کاشان، اظهار کرد: تا پایان دی ماه یک میلیون و 151 هزار و 907 نفر از آثار تاریخی شهرستان کاشان بازدید کرده‌اند که 79 هزار 347 نفر آن‌ها خارجی بوده‌اند و شاهد رشد 74 درصدی گردشگری خارجی نسبت به سال گذشته بودیم.

وی افزود: 53 موسسه گردشگری در قالب هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه سنتی، مهمانپذیر و بوم گردی در کاشان فعالیت می‌کنند که زمینه اشتغال 935 نفر را فراهم کرده‌اند.

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی کاشان ادامه داد: در سال 95 با مجوز گرفتن چهار اقامتگاه بوم گردی،شمار این اقامتگاه‌ها در شهرستان به 21 اقامتگاه رسید که در این مجموعه ها 200 نفر مشغول به کار هستند.

ناصحی‌پور گفت: در سالجاری 50 موافقت اصولی برای مباحث سرمایه گذاری در صنعت گردشگری صادر شده است که بیشتر آن‌ها تا پایان سال آینده به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: 50 نفر کلاس‌های فراگیری هنرهای صنایع دستی و نساجی سنتی، 63 نفر آموزش هتلداری و 200 راهنمای محلی و 40 راهنمای ایرانگردی برای فعالیت در عرصه‌های مختلف گردشگری آموزش دیده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج