مدیر فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن شهرداری مشهد، از غرس درخت توسط 110 زوج جوان مشهدی با عنوان «درخت همدلی» و همزمان با آخرین روز از برگزاری جشنواره «درخت زندگی» خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از مشهد،محمد باغبان، درباره اجرای این طرح طی هفته درختکاری ابراز کرد:طرح جامع «درخت زندگی» از شنبه، چهاردهم تا جمعه، بیستم اسفندماه با هدف ترویج فرهنگ درختکاری در میان مردم مشهد برنامه ریزی و اجرایی شد. 

به گفته وی، این طرح به مدت یک هفته با حضور و مشارکت دو هزار تن از شهروندان مشهدی و نیز تعیین نامی خاص برای هر روز متناسب با مخاطبین برنامه برگزار شد که کاشت یک نهال از جمله برنامه‌های هر روز این طرح به شمار می رود. 

باغبان با معرفی برنامه روز نخست عنوان کرد: روز 14 اسفند مقارن با روز احسان و نیکوکاری، با نام «درخت آرزوها» لقب گرفت که طی آن از 56 مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست شهر برای کاشت یک نهال و نوشتن آرزوهایشان بروی یک کاغذ و آویختن آن بر درخت  دعوت به عمل آمد. 

وی «درخت دانش» را عنوان دومین روز اعلام کرد و گفت: این روز ویژه دانش آموزان مقطع اول متوسطه پسران در نظر گرفته شد که با دسته بندی آنها در گروه‌های 20 نفره و برگزاری مسابقاتی در قالب گرامیداشت این هفته حفظ و حراست از فضای سبز مانند کندن چاله، کاشت سریع یک اصله نهال و آبیاری آن به انجام رسید. 

مدیر فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن مشهد اضافه کرد: «نهال زندگی» در سومین روز از طرح «درخت زندگی» برای کودکان مهد کودک به اجرا در آمد .وی با تشریح جزئیات برنامه روز چهارم با نام «درخت جاودانه» ادامه داد: خانواده معزز شهدای مدافع حرم و فرزندانشان هدف اجرای این طرح بودند که این روز هم با حضور 120 خانواده از سطح شهر و اجرای تئاتر با محوریت شهدای مدافع حرم، مسابقات برای بچه ها، آموزش کاشت و نگهداری گل و گیاه،کاشت نهالی به نام شهیدشان و نیز هدیه گرفتن یک گلدان آپارتمانی پایان یافت. 

باغبان خاطرنشان کرد: برنامه ای را هم ویژه 200 تن از سالمندان تحت پوشش آسایشگاه ها و بازنشستگان با عنوان «درخت تجربه» در نظر گرفتیم و طی آن با اجرای تئاتر، برنامه های شاد و اهدای یک گلدان از این گروه ها دعوت به عمل آوردیم. 

وی افزود: «درخت مسئولیت» هم یکی دیگر از برنامه های طرح درخت زندگی» است که برای گروه هدف همیاران فرهنگسرا و شهروندان داوطلب در حوزه فعالیت فرهنگی شهرداری دیده شد؛ همچنین «درخت همدلی» عنوان روز هفتم این طرح است که برای زوج های جوان برنامه ریزی شد.  

مدیر فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن مشهداضافه کرد: در پیشخوان ورودی فرهنگسرا هم یک نفر با آموزش و کاشت یک نهال کوچک و در پایان هم اهدای آن به فرد مشارکت کننده در برنامه، از بازدیدکنند گان فرهنگسرا استقبال می کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج