نماینده ولی فقیه درکردستان عنوان کرد: خانواده شهدا با روحیه ایثارگری و مقاومت خود می توانند در حل مشکلات جامعه به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی پیشقدم شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در دیدار جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان که به مناسبت روز بزرگداشت شهدا انجام شد، گفت: مقام معظم رهبری در سفرشان به کردستان در سال 88 اشتغال و سرمایه گذاری را دو مشکل عمده این استان عنوان کردند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری تولید ثروت و ایجاد درآمد می کند، اظهار داشت: ایجاد اشتغال الزاما درگرو سرمایه های بزرگ نیست بلکه با صرف اندک سرمایه ای هم می توان اشتغال ایجاد کرد.

وی بیان کرد: در طرح تامین مالی خرد برای تعداد زیادی از مردم روستاهای استان اشتغال و درآمد ایجاد شده است لذا انتظار می رود چنین برنامه هایی تداوم و گسترش پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه درکردستان با اشاره به اینکه اولویت نخست استان اشتغال است، ادامه داد: خانواده های شهدا با و روحیه ایثارگری ومقاومت خود می توانند در حل مشکلات به ویژه در حوزه های اقتصادی و فرهنگی پیشقدم شوند.

آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: بخشی از دلایل مشکلات اقتصادی امروز جامعه ما به بی تدبیری و بخشی هم به تنبلی و کم کاری برمی گردد.

وی عنوان کرد: کشور ما بالاترین ذخایر نفت و گاز دنیا را دارد و علاوه بر آن هم در زمینه منابع طبیعی وتاریخی هم دارای ظرفیت های فراوانی است.

وی اظهارداشت: اگر از تمامی پتانسیل های موجود در کشور به نحو احسن استفاده می شد امروز شاهد این میزان مشکل در بخش های مختلف نبودیم.

نماینده ولی فقیه درکردستان با اشاره به اینکه جایگاه و مقام شهدا برای انسان قابل درک نیست، بیان کرد: انسان ها آنچه را ملموس و قابل مشاهده باشد بیشتر درک می کنند و از درک جایگاه والای شهدا عاجز هستند.

آیت الله حسینی شاهرودی اظهارداشت: شهدا بانیت خالص از دین، ناموس و مملکت و ارزش های انقلابی و اسلامی خود دفاع و در این مسیر با خدای خویش معامله کردند.

وی با اشاره به اینکه شهادت نصیب اولیا خاص خداوند می شود، گفت: انقلاب ما انقلابی است که با نسل شهدا عجین شده است و امام راحل (ره) که از اولیای خدا بودند که مسیر تاریخ را تغییر دادند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان هم در این دیدار گزارش عملکردی از فعالیت های این بنیاد در سال جاری را ارائه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج