امام جمعه بابل گفت: وزیر جهاد کشاورزی عملکردی ضعیف دارد و اگر جلوی تغییرکاربری زمین گاودشت بابل گرفته نشود مردم اقدام می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام حسن روحانی اظهار کرد: مادران و همسران شهدا نقش مؤثری در دفاع مقدس داشته و بسترساز حضور شهدا در دفاع مقدس بودند اما در جامعه کمتر به این امر توجه شده است.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه 22 اسفند 58 بنیاد شهید به فرمان امام کبیر انقلاب تأسیس و به روز شهید نام‌گذاری شد، خاطرنشان کرد: مبادا گرد غفلت بر قلب ما بنشیند و ما نسبت به آنها بی‌اعتنایی کنیم و یا یاد آنها به فراموشی برود و بین ما و آنها فاصله عمیق بیافتد و سیره ما با سیره شهدا تفاوت کند.

روحانی با بیان اینکه مدافعان حرم ادامه‌دهنده مسیر شهدا هستند، یادآور شد: هرگز کسانی را که امنیت امروز خود را مدیون آنها هستیم از یادها نبریم و همواره یاد و نام شهدا را تکریم کنیم.

وی با گرامی‌داشت هفته منابع طبیعی که از سرمایه‌های بزرگ کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: این استان و شهرستان مناطق گسترده جنگلی داشت که امروز این مناطق ذره ذره از حیطه منابع طبیعی خارج شد.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه وضعیت منابع طبیعی هشداردهنده است، اضافه کرد: خودخواهی‌ها سبب از بین رفتن منابع طبیعی شد، جنگل‌ها از حیطه درخت خارج شد و بسیاری از مناطق امروز به ویلا و امور دیگر تبدیل شده است.

این مسوول با انتقاد شدید به خبر واگذاری زمین‌های منابع طبیعی منطقه گاودشت بابل برای تأسیس فرودگاه آمل از سوی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: این بدترین امری است که توجیه ندارد زیرا منطقه گاودشت مقبولیت و مشروعیت برای واگذاری به فرودگاه را ندارد و بدتر اینکه برخی از افراد برای رسیدن به هدف خود دنبال این هستند.

روحانی ادامه داد: مقام معظم رهبری در ابتدای آغاز به کار مجلس جدید شورای اسلامی، در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مساله عدم دخالت‌های بی‌جا تأکید کردند و حتی در این دیدار به مساله فرودگاه هم اشاره داشتند.

وی افزود: معظم‌له تأکید داشتند که دخالت‌های بی‌جا را رها کنید، فرودگاه‌های کشور ضررده هستند و فرودگاه جدید توجیه اقتصادی ندارد.

امام جمعه بابل تصریح کرد: برخی‌ها می‌خواهند مرکز تحقیقات کشاورزی گاودشت و زمین‌های مرغوب آن تغییر کاربری پیدا کند تا برافتخارات کاذب خود بیافزاید در حالی که تخریب منابع طبیعی جایز نیست.

این مسوول خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: وزیر جهاد کشاورزی 400 هکتار از اراضی گاودشت را که مردم در اختیار جهاد کشاورزی برای امور تحقیقات داده‌اند را به چه مجوزی برای فرودگاه واگذار می‌کند.

روحانی افزود: در سال اقتصاد مقاومتی با وجود تذکر مقام معظم رهبری و کارشناسان، تبدیل زمین گاودشت به فرودگاه توجیه جغرافیایی و اقتصادی ندارد.

وی وزیر جهاد کشاورزی را فردی ضعیف دانست که حتی در مقابل برخی‌ جریان‌ها نمی‌تواند مقاومت کند.

امام جمعه بابل ادامه داد: وزیر جهاد با وجود اینکه می‌دانست که پرتقال به اندازه کافی است مجوز واردات پرتقال و مرکبات به کشور داده شد.

این مسوول خاطرنشان کرد: در اقتصاد مقاومتی باید از جزء جزء زمین‌های مرغوب کشاورزی استفاده شود.

روحانی با تاکید بر اینکه ابتدا نصیحت می‌کنم و تذکر می‌دهم که این مساله را سهل نگیرند، گفت: از استاندار مازندران و افکار عمومی می‌خواهم که در مقابل واگذاری اراضی گاودشت قدرتمندانه مقابله کنند و گرنه با آنها برخوردی شدید می‌شود و مردم خودشان پای کار می‌آیند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج