معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: فن‌آوری تنها به مراکز علمی اختصاص ندارد بلکه یک موضوع بسیار مهم برای تمامی حوزه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا رحیمی در جلسه کارگروه پژوهش و فن‌آوری استان از کسب رتبه برتر توسط دانشگاه رازی و پارک علم و فن‌آوری استان در خصوص فعالیت‌های پژوهشی خبر داد و افزود: جا دارد کسب رتبه برتر توسط دانشگاه رازی کرمانشاه و پارک علم و فن‌آوری استان را در جشنواره ارزیابی فن‌آوری که چند روز گذشته در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد به همه دانش‌پژوهان و جامعه علمی جامعه تبریک بگوییم.

وی در ادامه افزود: استان کرمانشاه قابلیت، توان و تجربه ویژه‌ای در بحث کارهای علمی و پژوهشی دارد که این موضوع لزوم توجه مدیران استان را به بحث پژوهش و فن‌آوری دوچندان می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: موضوع فن‌آوری به همه بخش‌ها و حوزه‌ها جامعه مرتبط است و هر اقدامی که منجر به افزایش بهره‌وری و استفاده درست از منابع و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به دنبال داشته باشد، در راستای فن‌آوری است.

مهندس رحیمی اظهار داشت: فن‌آوری یک بحث بسیار مهم در تمامی حوزه‌های کشاورزی، صنعتی، صنایع غذایی، گردشگری، تجارت و خدمات است لذا از مدیران می‌خواهیم که بیش‌ازپیش به این مهم توجه کنند.

وی بابیان اینکه باید فن‌آوری به نوآوری و خلاقیت سوق پیدا کند، تصریح کرد: ذهن‌ها باید سمت فن‌آوری جهت نوآوری گرایش پیدا کند زیرا فن‌آوری منجر به درآمد و رفاه بیشتر در جامعه می‌گردد.

مهندس رحیمی ادامه داد: باید تلاش شود که طرح‌های پژوهشی منجر به افزایش بهره‌وری و کارهای اثربخش برای استان گردد و ادارات تلاش نمایند تا از افراد دانش‌بنیان برای انجام کارهای علمی به‌منظور کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در ادارات استفاده کنند.

وی همچنین از بررسی و تصویب طرح‌های پژوهشی در موعد مقرر خبر داد و گفت: خوشبختانه در شورای پژوهش استان؛ با یک فرآیند کاری تیمی و هماهنگ تمامی اقدامات مربوط به بررسی، داوری تصویب طرح‌های پژوهشی در استان در موعد مقرر صورت گرفته و استان کرمانشاه در این زمینه، اقدام مؤثری که می‌تواند میزان بهره‌وری در دستگاه‌ها را افزایش دهد، انجام داده است.

شایان‌ذکر است در اجرای قانون، اعتبار بررسی و اجرای طرح‌های پژوهشی در دستگاه‌ها از محل یک درصد اعتبارات عمرانی تأمین می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج