مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گفت: دنیای مدرن نباید باعث شود آیین‌ها و رسوم موجود در روستاهای ما از بین برود، باید تلاش کنیم این همبستگی حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، امیر خسروانی مدیرکل دفتر امور روستایی در دومین جلسه کارگروه تخصصی گردشگری روستایی گفت: بوم گردی و گردشگری روستایی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت برای توسعه روستاها است که در استان کرمانشاه نیز نگاه ویژه‌ای به این موضوع وجود دارد.

وی افزود: آداب‌ورسوم هر منطقه و روستا، تفاوت‌های فرهنگی‌ای را رقم می‌زند که بسیار مهم و حائز اهمیت است، ازاین‌رو از دهیاران محترم می‌خواهیم که در شناسایی و برجسته کردن این آیین‌ها تمام تلاش خود را به کار ببندند تا بتوانیم خدمات ویژه و متفاوتی را برای میهمانان نوروزی داشته باشیم.

خسروانی در ادامه گفت: با کمک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ٬پلیس‌راه استان و فوریت‌های ‍پزشکی شرایطی مهیا می‌شود که در تعطیلات نوروزی روستاییان بتوانند محصولات خود را عرضه کنند قطعاً در روستاهایی که شرایط مهیا باشد سیاه‌چادرها برای عرضه تولیدات اهالی روستاها برپا خواهد شد تا یک کار اقتصادی برای آن‌ها در ایام نوروز صورت بگیرد.

وی افزود: هدف ما در ایام نوروز معرفی روستاهای هدف گردشگری و توانمندی‌های آن‌ها است پیش‌بینی‌های لازم با همکاری ارگان‌های مرتبط جهت ارائه خدمات مناسب به مردم در این ایام صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ایجاد رونق اقتصادی در روستاها که الآن مطرح است به سمت‌وسوی سیاست‌های کلی نظام پیش می‌رود در این راستا فعالیت‌هایی که کمترین مصرف آب در آن باشد ازجمله گردشگری موردحمایت قرار می‌گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج