استاندار گلستان با اشاره به همراهی بانک ها با واحدهای تولیدی استان، اظهار کرد: ارائه تسهیلات توسط بانک ها باید مستمر و باشد و تسهیلات مصوب به واحدهایی که پرونده خود را تکمیل کرده اند هرچه سریعتر پرداخت شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر حسن صادقلو در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار کرد: توجه داشته باشیم که واحدهای تولیدی گرفتاری های فراوانی دارند و بانک ها و دستگاه های اجرایی باید با تمام توان در رفع این گرفتاری ها همکاری کنند.

وی با تاکید بر اهمیت نظارت یادآور شد: تا پایان سال باید گزارش بازدیدهای صورت گرفته از واحد های دریافت کننده تسهیلات ارائه شود تا ملاحظه شود این تسهیلات تا چه اندازه در رشد اقتصادی جامعه، ایجاد اشتغال و رفع رکود موثر بوده است.

صادقلو تجمیع جامعه آماری در خصوص ارائه تسهیلات و ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را یک ضرورت دانست و افزود: باید جامعیت آماری وجود داشته باشد و با تجمیع آمار، سردرگمی ها در این خصوص رفع شود.

استاندار گلستان با اشاره به رتبه ششم گلستان در ارائه تسهیلات در سطح کشور، گفت: امیدواریم با همکاری بانک ها شاهد رشد رتبه استان در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی باشیم و از این طریق زمینه های رشد اقتصادی و افزایش اشتغال را فراهم آوریم.

همچنین در این جلسه مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گزارشی از آخرین وضعیت ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی استان ارائه کرد و گفت: ارائه تسهیلات به 944 واحد با هزار میلیارد تومان در کارگروه تسهیل مصوب شده که تا به امروز 439 میلیارد تومان به 372 واحد از این طریق پرداخت شده است.

حسینقلی قوانلو تصریح کرد: علاوه بر این رقم 249 میلیارد تومان تسهیلات به صورت مستقیم به 253 واحد تولیدی استان ارائه شده و در مجموع طی سال 95 تا این لحظه 688 واحد تولیدی در استان 625 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در سطح کشور طی سال جاری 15 هزار و 900 میلیارد تومان به واحدهای تولیدی پرداخت شده که سهم گلستان 2.88 درصد است و این استان پس از استانهای اصفهان ، فارس، گیلان، قزوین و آذربایجان شرقی در رتبه ششم قرار دارد.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گلستان یادآور شد: از 202 واحد صنعتی که تا این لحظه دریافت وام داشته‌اند، از 136 واحد بازدید به عمل آمده که این واحد ها افزایش اشتغالزایی برای 1279 نفر داشته‌اند.
انتهای پیام

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج