معاون فنی مرکز بهداشت استان گلستان گفت: جشنواره استانی سفیران سلامت دانش‌آموزی استان گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدمهدی صداقت ظهر امروز در جشنواره استانی سفیران سلامت در باشگاه فرهنگیان گنبدکاووس اظهار داشت: در طرح سفیران سلامت به دانش‌آموزان آگاهی و اطلاعات لازم در مورد بیماری‌های حاد، مزمن، واگیر و غیرواگیر داده می‌شود.

معاون فنی مرکز بهداشت استان گلستان افزود: در این طرح تغذیه سالم، تحرک بدنی، سیگار مورد توجه است تا دانش‌آموزان اطلاعات لازم را فرا گیرند.

وی تصریح کرد: سفیران سلامت باید علایم بیماری، انواع بیماری چگونگی برخورد با بیماری در منزل و زمان مراجعه به پزشک را بدانند و تنها این اطلاعات را در اختیار همسالان خود قرار ندارند و در محافل خانوادگی این اطلاعات و آگاهی را منتقل کنند.

سمیه پیشه ور کارشناس سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان هم در این مراسم اظهار داشت: در استان گلستان، 10 درصد کل جمعیت دانش آموزی عضو سفیران سلامت هستند و 150 نفر از همکاران فرهنگی نیز مراقبان سلامت هستند.

وی افزود: این جشنواره به صورت مشترک بین مرکز بهداشت استان و اداره کل آموزش و پرورش برگزار می‌شود و اهداف این جشنواره، ارتقای سطح سلامت و تغییر رفتار و نگرش دانش آموزان به کمک نیروی همسالان، ارتقای سطح آگاهی، سواد بهداشتی و دریافت اطلاعات و مفاهیم مختلف بهداشتی است.

وی تصریح کرد: موضوعات جشنواره شامل خودمراقبتی، بهداشت فردی و پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، تغذیه سالم و ترویج فرهنگ تغذیه صحیح، اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سلامتی و نقش محیط زیست و راه‌های حفاظت از آن است.

پیشه‌ور اظهار داشت: این جشنواره در قالب مقاله، داستان نویسی، روزنامه دیوار، شعر، فیلم کوتاه، عکاسی، نمایش، سرود و خوشنویسی اعلام شد.

وی ادامه داد: این جشنواره شامل همه دورهای تحصیلی است و در سطح مدرسه، منطقه، استان و کشوری برگزار خواهد شد که امروز مرحله استانی است و در اردیبهشت مرحله کشوری اجرا خواهد شد.

وی گفت: نفرات برگزیده نخستین جشنواره سفیران سلامت استان در زمینه نقاشی 7 نفر، مقاله 4 نفر، روزنامه‌دیواری 2 نفر، عکس 2 نفر، خوشنویسی 2 نفر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج