کرمانشاه- دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: روزانه 4000 نفر به دادسرای کرمانشاه مراجعه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدحسین صادقی امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مشکل بافت های فرسوده اظهار داشت: به استناد بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها، شهرداری تکلیف قانونی برای رسیدگی به بافت های فرسوده دارد و بنده به عنوان مدعی العموم در نامه ای به شهرداری درخواست انجام تکلیف شهرداری برای رسیدگی به وضعیت بافت های فرسوده خیابان شریعتی، مدرس، فیض آباد کند زیرا ممکن است برای شهروندان آسیب داشته باشد و شهرداری تدابیر موثر و اقدام لازم برای رفع خطر در این مناطق داشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه نسبت به گسترش فعالیت شرکت های هرمی هشدار داد و گفت: امروزه در سطح شهر شاهد اقدامات این شرکت ها هستیم که کالاهایی را به اصطلاح کشکولی یا متنوع بازاریابی نموده و بفروش می رسانند و روز بروز تعداد این شرکت ها بیشتر می شود.

صادقی بیان کرد: اقلام این شرکت های هرمی از کیفیت لازم برخوردار نیست و ممکن است استاندارد نداشته باشد و فعالیت این شرکت ها سبب ترغیب به مصرف گرایی و ایجاد احساس نیاز کاذب می شود و این نوع بازاریابی از نظر مراجع تقلید شبه شرعی دارد.

وی با بیان اینکه در برخی نقاط شهر کرمانشاه همچون شهرک الهیه بهداری و گذرنامه این شرکت ها فعالیت دارند، تصریح کرد: این شرکت ها در پوشش فروش و تولید کالا اقدام به فعالیت هایی با ساختار هرمی می کنند و تحت عنوان بازاریابی بابت معرفی هر مشتری پور سانت لحاظ می شود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بیان کرد: ما در حال رصد فعالیت این شرکت ها هستیم و اگر مستندات کافی پیدا کنیم حتما پیگیری خواهیم کرد و مردم نیز باید احتیاط کنند.

صادقی با اشاره به افزایش نگران کننده درجه خشونت در جامعه هشدار داد و گفت: خشونت خانگی به صورت همسرآزاری و فرزند آزاری و خشونت اجتماعی در قالب درگیری های فردی در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه میزان درگیری ها نگران کننده است، گفت: افرادی که با سلاح سرد و گرم تیراندازی و قدرت نمایی می کنند بدانند این اقدام جُرم محسوب می شود و بشدت برخورد خواهد شد و شهروندان نیز بدانند که کتمان شهادت گناهی بزرگ است.

قداره‌کش‌ها بی‌درنگ غلاف کنند / هفته‌ای 20 هزار سایت مستهجن فیلتر می‌شود

صادقی بیان کرد: قداره کش ها بی درنگ غلاف کنند، استفاده از سلاح گرم و سرد اگر با هدف ارعاب عموم باشد شدیدترین مجازات در انتظار مجرم خواهد بود و افرادی که از چاقو استفاده می کنند منتظر ارفاق نباشند. راننده ها در خودروهای خود چماق و گرز نگهداری نکنند.

وی از وجود 40 میلیون کاربر شبکه های اجتماعی در ایران خبر داد و گفت: هر هفته بیش از 20 هزار سایت مستهجن در کشور فیلتر می شود، گسست بنیان خانواده ها بی ارتباط با حضور مدیریت نشده در فضای مجازی نیست انحراف برای جوان دیگر تنها دود و دم نیست تهدید جدی تر این است که فرزندان به صورت مدیریت نشده در فضای مجازی جولان دهند.

صادقی همچنین نسبت به تبلیغات زودهنگام انتخابات هشدار داد و گفت: تبلیغات زودهنگام ممنوع اسا و افرادی که قصد کاندیداتوری دارند از اقداماتی که شائبه تبلیغ دارد بپرهیزند و رفتار آنها به دقت رصد می شود و ساحت مجالس ترحیم به عرصه تبلیغات تبدیل نشود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه درادامه افزود: مردم در معاملات خود هوشیار باشند و بدانند که مطمئن ترین راه معامله معانله ربا سند رسمی است و معامبه در بنگاه معاملات ملکی عادی است.

صادقی گفت: قطعه بندی زمین های کشاورزی و فروش آنها برای تبدیل شدن به خانه باغ جُرم است زیرا کابردی این اراضی مسکونی نیست و مجوزر برای آن اعطا نخواهد شد.

وی از مراجعه 4000 نفر در روز به دادسرای کرمانشاه خبر داد و گفت: مرذم موضوعات کم اهمیت را به دادسرا نکشانند و با روحیه ریش سفیدی و بزرگ منشی ححل کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج