مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل گفت: در حال حاضر طرح روان درمانی یکپارچه توحیدی در زندان اردبیل اجرا می‌شود که تاکنون بسیار موفق عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مراد فتحی ظهر امروز در آئین تجلیل از مدرسان و مددجویان پژوهشگر طرح روان درمانی یکپارچه توحیدی زندان مرکزی اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر طرح روان درمانی یکپارچه توحیدی در زندان اردبیل اجرا می‌شود که تاکنون بسیار موفق عمل کرده و نتایج خوبی را به دنبال داشته است که امیدواریم با تداوم اجرای این برنامه شاهد نتایج مطلوبی در این زمینه باشیم.

وی افزود: در این زمینه مقالات متعددی از طرف مددجویان ارائه شده تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت خود مددجویان برای پیشبرد اهداف و مشارکت دادن آنها در فرایند تولید اندیشه و مباحث استفاده کنیم و از این طریق شاهد نتایج مثبت و بهتری باشیم که امیدواریم موثر واقع شود.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل گفت: تکریم و تشویق مددجویان برای حضور هر چه بیشتر در برنامه‌های طرح روان درمانی یکپارچه توحیدی به همان اندازه نیز در رسیدن به موفقیت موثر خواهد بود و اجرای این طرح تاکنون نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته که امیدواریم از این پس نیز به همین منوال ادامه داشته باشد.

فتحی بیان کرد: نگاه‌های هوشمندانه مددجویان به مسائل دینی و اجتماعی در مقاله‌های ارائه شده کاملا مشهود است و بررسی حساس و ظریف آثار برای انتخاب آثار برتر و استفاده در راهبردهای محوری در دستور کار قرار داده شده که بتوانیم از این طریق با رفتار و اخلاق آنان بیشتر آشنا شویم و با تحلیل روحیات و رفتار مددجویان برنامه‌های مورد نظر را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: گفتمان‌سازی، مباحث تربیتی، اخلاقی و اجتماعی در بین مددجویان در بحث آسیبهای اجتماعی مورد توجه واقع شده تا بتوانیم از این طریق با کمک و همکاری خود مددجویان به بررسی و شناسایی مشکلات در این زمینه بپردازیم و زمینه کاهش آسیبهای اجتماعی را فراهم کنیم.

حجت‌الاسلام موسوی، مدرس طرح روان درمانی یکپارچه توحیدی نیز در این آئین گفت: هدف از برگزاری جلسات طرح روان درمانی یکپارچه توحیدی پر کردن خلا های فکری، اندیشه‌ای و عقیدتی مددجویان و شکل‌دهی به تفکرات آنها برای بازتوانی شخصیتی بوده که خوشبختانه استقبال خوب مددجویان از این طرح و حرکت خودجوش آنها سبب جهت‌دهی به این طرح شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج