پلدختر - مدیر جهاد کشاورزی پلدختر از ذخیره 40 تن سیب و پرتقال شب عید در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، میرزا محمد مرادی عصر شنبه در جلسه تنظیم بازار شهرستان پلدختر اظهار داشت: کالاهای اساسی به اندازه کافی در انبارها ذخیره شده و شهرستان از نظر تامین مواد غذایی، لبنی، گوشت قرمز و مرغ براغی تامین شب عید مشکلی ندارد.

وی افزود: وظیفه جهاد کشاورزی تولید محصولات زراعی، باغی و پروتینی بوده و بر این اساس دولت برای حمایت از بخش تولید سالانه برنامه هایی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر گفت: وزارت جهاد کشاورزی به منظور تنظیم بازار و عرضه و تقاضا در این برنامه به طور تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، ذرت، برنج، چای و ... را خریداری می کند تا کشاورز که تولید کننده اصلی این بخش است زیان نبیند.

مرادی افزود: در این برنامه در راستای حمایت از تولید کننده، کنترل قیمت ها به صورت تضمینی است و محصولات مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری و سپس ذخیره می شوند و در صورت مازاد بخشی از آن صادر می شود و از طرفی چنانچه کسری و کمبودی مشاهده شود برای تعدیل و تنظیم بازار واردات صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه دولت در بازار حالت انقباضی و انبساطی را ایجاد می کند گفت: دولت بخشی از محصولات مازاد بر مصرف در ایام نوروز را که در انبار ذخیره شده در سطح کشور توزیع می کند.

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر افزود: برای جلوگیری از سوء استفاده دلالان و سودجویان، احتکار و افزایش قیمت خود سرانه در ایام نوروز تمام دستگاه ها اقدامات و تمهیدات لازم را بی اندیشند.

مرادی افزود: میوه شب عید از محل ذخیره سردخانه ها به نرخ مصوب هر کیلوگرم زیر دو هزار و 500 تومان توسط تعاون روستایی درسطح شهرستان توزیع می شود.

وی گفت: توزیع میوه شب عید در زمان مناسب از 25 اسفند ماه جاری آغاز می شود و سهمیه شهرستان حدود 30 تن پرتقال و 10 تن سیب قرمز است.

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر افزود: حدود 30 تن برنج، گوشت قرمز برزیلی با قیمت هر کیلوگرم 22 هزار و 500 تومان و مرغ منجمد کیلویی 5 هزار و 500 تومان در بازار توزیع می شود و برای تامین مواد پروتئینی و غذایی محدودیتی در شهرستان وجود ندارد.

مرادی گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پلدختر با همکاری شهرداری نسبت به برپایی نمایشگاه نوروزی اقدام کنند و یک یا دو روز در هفته بازارچه محلی برپا کنند.

وی اظهار کرد: برای کنترل و کیفیت نان و آرد اکیپ گشت متشکل از اداره صنعت، تعزیرات، اداره غله و شبکه بهداشت به صورت مستمر صورت گیرد و گزارش را به شورای آرد و نان ارائه دهند تا از ورود آردهای غیر مجاز به نانوایی ها جلوگیری شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج