قزوین- شهردار قزوین گفت: شهر قزوین آماده میزبانی از مسافران نوروزی است و برای مدیریت موفق شهری نیازمند مشارکت همه شهروندان و رسانه ها هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود نصرتی روز شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان با تشریح مهمترین کارهای انجام شده در مدیریت شهری اظهارداشت: در سالجاری با همه مشکلاتی که در حوزه اقتصادی و ساخت و سازها صورت گرفت با تلاش مجموعه مدیریتی شهرداری توانستیم بیشتر کارها را به سرانجام برسانیم.

وی افزود: در این شرایط برنامه 5 ساله تهیه و به تصویب شورای شهر نیز رسید و بودجه نیز در موعد مقرر تقدیم شورای شهر شد و برای سال جدید آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی شده ایم.

شهردار قزوین بیان کرد: در سالهای اخیر زیرساختها نیز در شهر قزوین مهیا شده تا در سال جدید و ایام نوروز مردم پایتخت، استان البرز و سایر مناطق کشور با سفر به این شهر تاریخی از دیدنی های آن لذت ببرند و اوقات خوشی داشته باشند.

شهر قزوین آماده میزبانی ازمسافران نوروزی است/اهمیت مشارکت مردم

نصرتی اظهارداشت: یکی از نقاط ضعف ما در سالهای اخیر معرفی نکردن شهر قزوین در ابعاد مختلف است که این خلاء را امسال تلاش کرده ایم با تهیه بسته تبلیغی جبران کنیم.

وی تصریح کرد: با استفاده از شیوه های متنوع و معرفی توانمندی های گردشگری در شبکه های سراسری و ملی امسال نیز قراردادی با شبکه یک برای پخش برنامه زنده از شهر قزوین منعقد شده و 10 ساعت برنامه زنده از این شبکه پخش خواهد شد.

شهردار قزوین افزود: این برنامه از بنای تاریخی سعدالسلطنه با حضور هنرمندان و افراد شاخص ملی پخش خواهد شد که برای معرفی شهر قزوین بسیار ارزشمند است.

وی گفت: در سال 96 برای ششمین بار جشنواره بازی و اسباب بازی هم برگزار خواهد شد که این رویداد هم می تواند زمینه معرفی شهر قزوین را بیش از پیش فراهم کند.

نصرتی تصریح کرد: اگر بتوانیم گردشگران بیشتری را به شهر قزوین جذب کنیم زمینه اشتغال برای گروههای مختلف هم فراهم شده و اقتصاد شهری دچار تحول می شود.

شهر قزوین آماده میزبانی ازمسافران نوروزی است/اهمیت مشارکت مردم

نصرتی بیان کرد:بوستان ملی باراجین، مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه، موزه دکتر صالحی که بیانگر فرهنگ و تمدن مختلف است وهمه آثار تاریخی، مذهبی و چشم اندازهای طبیعی قزوین، مناطق الموت، آبگرم، باغستانها درکنار هم آماده میزبانی از گردشگران با همه سلایق هستند.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها نقش مهمی در معرفی قزوین دارند و امیدواریم با انعکاس توانمندی های موجود ما را در جذب گردشگر همراهی کنند.

نصرتی گفت: مدیران شهری و استان و اعضا شورا و همه مردم برای ایجاد زیرساخت‌های شهر قزوین برای جذب گردشگر همراه مدیریت شهری قزوین بوده اند و این مساعدت و هماهنگی موجب شده قزوین جایگاه ویژه ای پیدا کند و اکنون در سطح بین الملل و کشورهای اسلامی وضعیت خوبی داریم.

وی بیان کرد: امیدواریم با ابزارهای مختلفی که داریم با معرفی قزوین به رونق اقتصادی و گردشگری این شهر کمک کنیم.

نصرتی اظهارکرد: هنوز فضای اقامتی مناسبی برای حضور گردشگران در شهر قزوین نداریم و باید این موضوع با جدیت مدیریت شود تا بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم که با افزایش گردشگر انگیزه لازم برای احداث هتل در شهر قزوین فراهم شود.

شهر قزوین آماده میزبانی ازمسافران نوروزی است/اهمیت مشارکت مردم

ساماندهی ورودی های شهر ضروری است

شهردار قزوین یادآورشد: یکی از مسائل مهم برای جلب مسافر ساماندهی تمامی بلوارها و تقاطع های شهر قزوین است که این کار انجام شده و مسیر ورودی شهر قزوین در محور جنوبی بویین زهرا و اتوبان که زمانی چهره ناخوشایندی داشت امروز وضعیت آبرومندی پیدا کرده و دیگر خجالت نخواهیم کشید که میهمانی از این محور وارد شهر قزوین شود که البته همه این زیرساخت‌ها بر اساس طرح جامع ترافیک ایجاد شده است.

موزه تاریخ تمدن در قزوین موجب تحول در سیمای جنوب شهر می شود

نصرتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از ۱.۵ سال قبل برای تهیه طرح شکوفایی شهر تلاش زیادی شد تا این طرح در سازمان ملل به تصویب برسد و خوشبختانه شاخص ترین پروژه شامل موزه تاریخ تمدن جهان اسلام در قزوین کلید خورد که این کار ارزشمند می تواند افتخاری برای شهر قزوین باشد.

رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی یادآورشد: در فاز اول این طرح که در 17 هزار مترمربع مساحت در محله دیمج و سردار اجرا می شود تعداد 11 اثر ارزشمند احیا و بازآفرینی خواهد شد که همراهی سازمان ملل در این طرح بسیار تاثیرگذار است.

وی بیان کرد: حضور هیئت امنایی توانمند از جمله دو معاون رئیس جمهور، شش وزیر و شخصیت شاخص به ریاست حجت الاسلام ابوترابی فرد، جایگاهیی ایجاد کرده تا ما امیدوار باشیم کارها بسرعت و با کیفیت مطلوب اجرا شود و پیش برود.

شهر قزوین آماده میزبانی ازمسافران نوروزی است/اهمیت مشارکت مردم

شهردار قزوین گفت: پرداختن به بافت تاریخی با محور محله دیمج. سردار و بازآفرینی و هویت بخشی به این محلات کار ارزشمندی است که می تواند رضایت شهروندان در مناطق جنوبی شهر را نیز بدنبال داشته باشد.

وی اضافه کرد: این طرح در کنار سایر پروژه های مهم موجب شده تا قزوین در سطح بین المللی بدرخشد و خود را در میان شهرهای اسلامی بخوبی مطرح کند.

اجازه نمی دهند ورودی های شهر را ساماندهی کنیم

شهردار قزوین در خصوص ضرورت ساماندهی ورودی های شهری برای ایجاد جذابیت برای جلب مسافر اظهارداشت: اگر امروز در مسیر ورودهای شهر قزوین انتقادی وارد است باید گفت مشکل جای دیگر است و ما می پرسیم چرا عده ای اجازه نمی دهند شهرداری در این بخش وارد کار شود.

نصرتی بیان کرد: چرا اجازه نداریم بلوار ایت الله خامنه ای را ساماندهی کنیم و کار متوقف شده است در حالی که در سه دوره متوالی بهترین مشاوران را دعوت به کار کردیم تا طرحی را تهیه و تصویب کنند تا وضعیت ورودی ها سامان یابد اما کار متوقف شد.

وی در مورد احداث پارکینگ در محدوده سعدالسلطنه گفت:دراین منطقه ایجاد پارکینگ ضرورت داشت ونگاه ماحفظ بافت تاریخی بود و در طرح احداث دو طبقه پارکینگ در زیرزمین مد نظر قرار گرفت هرچند شهرداری مرجع تصمیم گیری نبود اما مشارکت کردیم و ردیف بودجه هم برای آن پیش بینی و زمینها تملک شد اما کار متوقف شد.

شهر قزوین آماده میزبانی ازمسافران نوروزی است/اهمیت مشارکت مردم

شهردار گفت: در بخش محوطه طرح هم بهترین طراح انتخاب شد اما با دستور استاندار از دستور کار شهرداری خارج شد و با همه احترامی که برای مسئولان قائل هستیم اعلام می کنیم هیچ اختلافی با میراث فرهنگی نداریم و آنقدر کار و طرح داریم که دیگر علاقه ای برای ادامه این کار نیست.

وی اضافه کرد: هرگاه مسئولان خواستند آمادگی داریم این طرح و سایر طرح ها را در دستور کار قرار دهیم به شرط آنکه مصوبات را بگیرند، لایحه کنند و شورا موافقت کند اما اولویت کاری ما دیگر احداث پارکینگ در این منطقه نیست.

وضعیت فرودگاه هنوز قطعی نشده است

شهردار قزوین در پاسخ به سوالی در خصوص تعیین تکلیف فرودگاه خدمات ویژه بیان کرد: موضوع فرودگاه با سازمان خصوصی سازی هنوز حل و فصل نشده است اما از دستور کار هم خارج نشده و پیگیر هستیم تا موضوع نهایی شود.

تامین پارکینگ در کنار بناهای تاریخی ضروری است

شهردار قزوین در پاسخ به سوالی در مورد احداث پارکینگ در کنار حمام موزه تاریخی قجر گفت: در این منطقه یک زمین و واحد تملک و فضایی برای پارکینگ ایجاد شد اما هنوز جوابگو نیست لذا از شهروندان و مسافران انتظار داریم کمی به پیاده روی هم توجه کنند زیرا قرار نیست همه با خودروی شخصی تا کنار بنای تاریخی بیایند و بازدید کنند و سوار خودرو شده و بروند بلکه با پیاده روی باید زمینه رونق کسب و کار هم فراهم شود.

شهر قزوین آماده میزبانی ازمسافران نوروزی است/اهمیت مشارکت مردم

مشارکت شهروندان در اداره شهر کلیدی است

نصرتی درخصوص اهمیت مشارکت شهروندان درمدیریت شهری گفت:درگذشته مردم مشارکت بسیارهدفمندی باشهرداری و مسئولان شهری داشتند اما امروز همه انتظار دارند حتی معابر، پیاده رو و کنار مغازه هم در هنگام بارش برف و باران توسط ماموران شهرداری رفت و روب شود.

وی گفت: برای داشتن شهری زیبا، آرام، توام با جذابیت و رفاه باید همه شهروندان در آن مشارکت و به وظیفه خود عمل کنند تا در کنار یکدیگر بتوانیم شهری زیبا و جذاب را ایجاد کنیم و همه از زندگی در آن لذت ببرند که در این میان برای فرهنگ سازی نیازمند کمک همه رسانه ها هستیم.

شهردار قزوین اظهارداشت: با انجام مجموعه ای از کارهای مختلف مانند نورپردازی، زیباسازی، ایجاد فضای سبز، مبلمان شهری تلاش کرده ایم جذابیت های شهری را افزایش دهیم اما برای رسیدن به موفقیت دست یاری به سوی همه شهروندان دراز می کنیم.

وی بیان کرد: از تجربه دیگر شهرهای کشور هم برای موفقیت در کار استفاده می کنیم و امسال با خریداری 10 دستگاه مینی بوس دو درب و انتقال شهروندان و مسافران از مقابل پارکینگهای سطح شهر به صورت رایگان تلاش می کنیم جابجایی مردم راحت تر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج