معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: اصول نقشه‌کشی در طراحی بام خاطره‌های خرم‌آباد رعایت نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اصلانی ظهر امروز در جلسه احداث بام خاطره‌ها در خرم‌آباد اظهار داشت: در ارتباط با این پروژه مطالعات باید به اراضی داخل یا خارج از محدوده در نظر گرفته شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان افزود: بام خاطره‌ها به ‌عنوان یک مکان تفریحی توریستی و ظرفیتی است که می‌تواند کارکردهای مختلفی را داشته باشد، اقداماتی روی آن انجام شود و با توجه به اینکه این پروژه در محدوده شهر قرار گرفته است، ضوابط طرح جامع باید رعایت شود.

وی ادامه داد: تهیه طرح مناسب باید با سرعت بیشتری انجام شود و لازم است، شرکت آب منطقه‌ای و آبفا تأمین آب منطقه را در دستور کار خود قرار دهند.

اصلانی با اشاره به اینکه اصول نقشه‌کشی در طراحی بام خاطره‌ها رعایت نشده است، گفت: متأسفانه کاری که ارائه‌ شده در حد مطالبات و انتظاری که داشته‌ایم، نیست.

معاون استانداری لرستان بیان کرد: برای پروژه بام خاطره‌ها مشاورو کارشناس باید مکان‌سنجی کرده و پس از مشخص کردن مکان مناسب و ظرفیت‌های موجود متناسب با آن طرح خود را ارائه دهد.

وی اضافه کرد: طرحی که برای این پروژه ارائه‌ شده کارآیی لازم را ندارد و نقطه نظرات فوق در آن رعایت نشده است، لذا باید کمیته فنی متشکل از دفتر فنی استانداری، راه و شهرسازی، کمیته فنی، منابع طبیعی، شهرداری، جهاد کشاورزی و دستگاه‌های خدمات‌رسان ازجمله شرکت آب، برق، گاز و مخابرات تشکیل شده و تصمیم گیری شود.

اصلانی با تاکید به اینکه باید کار جامعی صورت گیرد، خاطر نشان کرد: طرح اجرایی فاز نخست بام خاطره‌ها باید تا 25 اسفندماه ارائه شود و در آخر طرح در کارگروه گردشگری تأیید شود، تا آنرا در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مصوب کنیم.

این مسئوول در ادامه اظهاراتش گفت: باید طرحی به تصویب برسد که قسمتی از این طرح توسط دستگاه‌های دولتی خدماتی مثل آب برق و گاز اجرا شود.

وی افزود: مشاور این طرح مکلف است، دفتر محلی داشته باشد و در هفته دو روز جلسه تشکیل داده و نظرات کارشناسی را ارائه و توسط مشاور اصلاحیه صورت بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج