مدیر کل پزشکی قانونی استان سمنان از جان‌باختن 221 نفر در حوادث جاده‌ای این استان در 10 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر مهدی نوروزی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: در 10 ماهه امسال ، 221 نفر در حوادث رانندگی استان سمنان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 250 نفر بوده است، 11،6 درصد کاهش را نشان می‌دهد. از مجموع تلفات حوادث رانندگی 10 ماهه سال جاری، در این استان 153 نفر مرد و 68 نفر زن بودند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی با 173 مورد در جاده‌های برون شهری و پس از آن 29مورد در جاده‌های فرعی و روستایی و 19 مورد نیز در مسیرهای درون شهری گزارش شده است.

وی گفت: در ده ماهه سال جاری، 3731 مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد 2444 نفر مرد و 1287 نفر زن بودند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان سمنان ادامه داد: مصدومین حوادث رانندگی ده ماهه امسال این استان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، یک درصد افزایش یافته‌اند.

نوروزی گفت: در دی ماه امسال نیز 9 نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند که از این تعداد هفت نفر مرد و 2 نفر زن بودند. ضمن اینکه تعداد مصدومین حوادث رانندگی در این مدت288 نفر گزارش شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج