رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی کرمانشاه طی سه ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدابراهیم اعلمی آل آقا امروز سه شنبه در نشست اعضای هیئت علمی و مسئولان دانشگاه رازی کرمانشاه با معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت اظهار داشت: دانشگاه رازی از سال 52 در رشته علوم دانشجو جذب کرد و از 200 دانشجوی آن زمان اکنون این تعداد به 12000 دانشجو رسیده است که از این تعداد 3000 دانشجو در مقطع ارشد و دکتری فعالیت دارند.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به تحصیل 200 دانشجوی خارجی در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: این دانشگاه محور توسعه ارتباطات بین الملل و دانشگاهی شاخص در غرب کشور هستیم.

اعلمی آل آقا با بیان اینکه ایام طولانی توسعه دانشگاه رازی به خاطر جنگ تحمیلی به تاخیر افتاد، گفت: هم اکنون 420 عضو هیئت علمی داریم و 100 نفر از این تعداد دانشیار و استادیار هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه اقتصاد ما وابستگی جدی به نفت دارد و بر خود تکلیف دانستیم که در مسیر پژوهش و فناوری، محور توسعه دانشگاه نفت و پتروشیمی باشد و متاسفانه امروز نتوانستیم ارتباط خوبی میان دانشگاه و صنعت بوجود آوریم و در ارتباط با صنعت معضل داریم.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به اینکه 10 پروژه عمرانی با حمایت مسئولان در دانشگاه رازی انجام شده، گفت: پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی در 3500 متر مربع طی دو سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی گفت: سازمان برنامه در قانون بودجه 7000 میلیارد برای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نظر گرفت اما با وجود گذشت 11 ماه از سال تخصیص این منبع صفر است و ما برای تامین تجهیزات دانشکده های در دست افتتاح دانشگاه معضل جدی داریم.

اعلمی آل آقا علم را منشا اقتدار کشور دانست و گفت: باید به گونه ای عمل شود تا تحریم ها تهدیدی برای ما نباشد و دانشگاه ها پر تحرک تر باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج