تشکل‌های دانشجویی فارس طی نامه‌ای به نماینده ولی‌فقیه در فارس گفتند: اجازه نخواهیم داد با بی‌مبالاتی و تسامح و تساهل عده‌ای معلوم‌الحال، حرکت فرهنگ‌ساز انقلاب و نظام اسلامی دچار وقفه شده و حریم مقدس فقاهت و مرجعیت خدشه‌دار شود.

به گزارش خبرگزاری موج، بیش از 40 تشکل دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس طی نامه‌ای به نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در واکنش به اتفاقاتی که در مراسم پایتختی جوانان جهان اسلام در شهر مقدس شیراز، رخ داد، خواستار اقدام انقلابی در این مورد شده‌اند و تصریح کرده‌اند: آنچه در افتتاحیه مراسم پایتختی جوانان جهان اسلام در شیراز رخ داد و موضع‌گیری‌های صورت‌گرفته به‌دنبال آن که منجر به تکدر خاطر حضرت‌عالی و تولیت گرامی آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) و مردم ولایتمدار و انقلابی فارس شد، در ابتدا نوعی اهمال و عدم دقت برنامه‌ریزان را به ذهن متبادر می‌‌کرد و انتظار عذرخواهی مسؤولان امر و جبران چنین اشتباهی، بدیهی به نظر می‌رسید.

در ادامه این نامه اضافه شده است: پس از صدور بیانیه اداره‌کل ورزش و جوانان استان فارس نه‌تنها هیچ‌گونه نشانه‌ای از عذرخواهی و پشیمانی در آن دیده نشد، بلکه نشان از آگاهی کامل برگزارکنندگان این مراسم، از تمام اجزای برنامه می‌داد و در ادامه‌ این خطاهای پی‌درپی، در اقدامی کم‌نظیر در مورد مواضع صریح نمایندگان مردم ولایتمدار فارس در مجلس خبرگان رهبری نسبت به عدم رعایت موازین شرعی در مراسم افتتاحیه، اظهارنظر هجو و گستاخانه‌ای از طریق رسانه‌ها منتشر شد.

در این نامه خاطرنشان شده است: انتظار می‌رفت استاندار فارس در حوزه اختیارات قانونی خود، برخورد متناسبی با خاطیان به عمل آورد، اما در جلسه‌ای نمادین که در استانداری تشکیل شد، طرح‌های مرتبط با این رخداد بین‌المللی که کلیشه‌ای و خالی از محتوا است مصوب و بدون تذکر و توبیخ متولیان این برنامه، علی‌الظاهر قائله را ختم به خیر کرده‌اند.

در این نامه اظهار شده است: این سؤال پیش می‌آید که آیا فقط یک اشتباه در برنامه‌ریزی رخ‌ داده است یا اینکه باید مسئله را عمیق‌تر موردبررسی قرار داد و این نوع مدیریت و برنامه‌ریزی را نتیجه یک نوع تفکر دانست؟

تشکل‌های دانشجویی در نامه خود تصریح کرده‌اند: به‌راستی تعریف استاندار فارس که نماینده عالی دولت در این استان است و مدیران تحت امر ایشان، از جوان مسلمان چیست و شاخصه‌های جوان تراز انقلاب اسلامی را چه چیزهایی می‌دانند؟

در ادامه این نامه گفته شده است: مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس و همکاران وی شاخصه‌های جامعه اسلامی و وجه تمایز آن را با یک جامعه سکولار، در عمل و تجانس برنامه‌های فرهنگی با اسلام ناب محمدی (ص) و تمایز آن با اسلام آمریکایی را در چه چیزی می‌دانند؟

دانشجویان در نامه خود بیان کرده‌اند: به‌راستی خروجی این نوع تفکر و برنامه‌ریزی چه قرابتی با گفتمان انقلاب اسلامی دارد و سقف انتظارات استاندار فارس از چنین فرصتی که در سومین حرم اهل‌بیت (ع) پیش‌آمده چیست؟

در این نامه اضافه شده است: اگر قرار باشد که خروجی پایتختی شیراز و استانبول یکی باشد بفرمایند تا مردم تکلیف خود را بدانند.

تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های فارس در نامه خود به نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام‌جمعه شیراز خاطرنشان کرده‌اند: بی‌شک حمایت ما از مواضع حضرت‌عالی و تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) و پاسخگویی مسؤولان امر به افکار عمومی و نیز عذرخواهی آنان بابت این عمل ساختارشکنانه و صدور بیانیه نامعقول و گستاخانه اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، کمترین کاری است که می‌تواند انجام گیرد.

این تشکل‌ها در پایان نامه خود ضمن درخواست ایجاد بسترهای لازم برای مشارکت حداکثری تشکل‌های انقلابی شهر در تصمیم‌گیری و اجرای برنامه‌های مرتبط با این رخداد بین‌المللی، تصریح کرده‌اند: از همین طریق به حضورتان که نماینده رهبرمان هستید، اعلام می‌کنیم همگی ما در مسیر حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی آماده جان‌فشانی هستیم و در راستای نیل به رهنمودها و اوامر ولی‌فقیه زمان، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با هیچ فرد یا گروه یا تشکیلاتی هیچ‌گونه تعارفی نداریم.

دانشجویان در این نامه ضمن بیعت مجدد با رهبر فرزانه انقلاب، آورده‌اند: اجازه نخواهیم داد با بی‌مبالاتی و تسامح و تساهل عده‌ای معلوم‌الحال، حرکت فرهنگ‌ساز انقلاب و نظام اسلامی دچار وقفه شده و حریم مقدس فقاهت و مرجعیت خدشه‌دار شود و حق پیگیری قضایی تخلفات روشن و دروغ‌پراکنی‌های رسانه‌ای صورت گرفته را برای خود محفوظ دانسته و دراین‌باره منتظر اذن جنابعالی خواهیم بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج