مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: تاکنون 265 میلیون دلار از سوی سرمایه‌گذاران خارجی در شهرک‌های صنعتی استان سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین حمیدرضا خانپور در حاشیه بازدید هیئت تجاری انجمن توسعه اقتصادی چین و کشورهای آسیایی از شهرک صنعتی کاسپین اظهار داشت: رغبت سرمایه‌گذاران خارجی به استان قزوین نقطه عطفی در روابط خارجی و جذب سرمایه‌گذاری با وجود تحریم‌های ظالمانه خواهد بود و این شرکت در راستای تشویق و ترغیب در جذب سرمایه‌گذار خارجی و با هدف شناساندن پتانسیل‌های استان و زیرساخت‌های مناسب در شهرک‌های صنعتی، هماهنگی برای حضور هیئت‌های تجاری را فراهم کرده است.

وی با اشاره به جذب و استقرار سه سرمایه‌گذار خارجی در شهرک‌های صنعتی قزوین در سال‌جاری گفت: از ابتدای سال‌جاری سه واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کاسپین و لیا و از کشورهای آلمان، فرانسه و ترکیه با سرمایه‌گذاری بالغ بر 227 میلیون دلار مستقر شدند که در زمینه مواد شوینده و لبنیات فعالیت می‌کنند؛ یکی از این واحدها فعال و دیگری در حال نصب ماشین آلات است و شرکت ترکیه‌ای نیز هم‌اکنون واحد تولیدی خویش را احداث می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین این میزان سرمایه‌گذاری را مربوط به 16 واحد تولیدی از کشورهای لهستان، کره‌جنوبی، ایتالیا، کانادا، آلمان، هندوستان، ترکیه، فرانسه، اردن و پاکستان دانست که از این تعداد 10 واحد در شهرک صنعتی کاسپین، 5 واحد در شهرک صنعتی لیا و یک واحد در شهرک حیدریه مستقر شده‌اند.

خان‌پور به محصولات تولیدی این شرکت‌ها اشاره کرد و یادآور شد: ماشین لباسشویی، مواد شوینده، قطعات موتورهای وسایل نقلیه، کابینت و روکش چوبی، مواد پلی اوره‌تان، مواد اولیه داروهای شیمیائی، کولر گازی، پارچه و پرده توری، چهار شاخ و پیستون خودرو، درب و پنجره پی وی سی، انواع تسمه و سیلیکات سدیم از جمله محصولات تولیدی واحدهای سرمایه‌گذار خارجی در استان به شمار می‌روند.

خان‌پور اضافه کرد: شرکت‌های در حال نصب ماشین آلات و ساخت و ساز با سرمایه گذاری خارجی نیز در شهرک‌های صنعتی استان در زمینه شیر استریلزه، پنیر سفید، بسته‌بندی، شوینده‌های خانگی و صنعتی فعالیت خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج