مدیرعامل شرکت تعاونی زنبورداران استان قزوین اعلام کرد: سالانه 643 هزار و 389 کیلوگرم عسل، به‌طور میانگین 7.5 کیلوگرم عسل از هر کندو در سال تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مجمع عمومی عادی شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قزوین با حضور اعضاء این تعاونی در سالن آمفی‌تئاتر سازمان تعاون روستایی استان قزوین برگزار شد.

محرمعلی صلواتی‌ها بابیان اینکه شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قزوین در سال 1362 به ثبت رسیده است، اظهار کرد: سالانه 643 هزار و 389 کیلوگرم عسل، به‌طور میانگین 7.5 کیلوگرم عسل از هر کندو در سال تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی زنبورداران استان با اشاره به تبدیل زنبورداری سنتی به صنعتی و مدرن، با به‌کارگیری فنّاوری و روش‌های جدید، گفت: تعاونی زنبورداران استان قزوین با برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های تخصصی به ارتقاء کیفی برنامه‌های افراد تازه‌وارد به عرصه زنبورداری کمک می‌کند.

این مسئول ارتقای سطح کیفی عسل تولیدی در استان را ضروری دانست و تصریح کرد: نظارت بر تولید و کیفیت‌بخشی به تولید به همراه بازاریابی می‌تواند عامل موفقیت و ارتقا زنبورداران استان باشد.


صلواتی‌ها عنوان کرد: مناسب بودن شرایط آب‌وهوایی، کوچ به‌موقع زنبورستانها به مراتع ییلاقی و جنگلی و رویش گیاهان مناسب و شهددهی به‌موقع گل‌ها از دلایل مهم افزایش تولید عسل است.

وی ادامه داد: نقش زنبور در عمل گرده‌افشانی، حفظ توسعه و بارورکردن گیاه، پوشش گیاهی، جلوگیری از فرسایش خاک بسیار مهم و اساسی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج