دزفول - نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: باید تلاش کنیم تا عظمت و ابهت دانشگاه و شهر باستانی جندی شاپور را یک بار دیگر در جهان نشان دهیم و آن را دوباره شکوفا کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری پیش از ظهر امروز سه شنبه در کنگره بین المللی جندی شاپور دزفول اظهار کرد: جندی شاپور یک مساله مهم و جهانی است که خوشبختانه توفیق معرفی آن نصیب دزفول شده است.

وی جندی شاپور باستان را یک شهر بزرگ و با عظمت برشمرد و به بیان چکیده هایی از تاریخچه شکل گیری شهر و دانشگاه باستانی جندی شاپور پرداخت.

نماینده ولی فقیه در خوزستان جندی شاپور را جزو چهار مرکز بزرگ علمی در دنیا برشمرد و گفت: تاریخ جندی شاپور برای ما مظهر افتخار است چرا که جندی شاپور در ایران قبل از اسلام بنا شد و تا قرنها پس از ورود اسلام نیز تمدن آن همچنان پابرجا مانده بود.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به نابودی این شهر باستانی در طول جنگ و تجاوزهای متعدد در طول تاریخ تاکید کرد: امروز تکلیف تمام ما این است که راه جندی شاپور را ادامه دهیم و دزفول این ظرفیت علمی عظیم را دارا است.

وی دزفول را شهر علما، دانشمندان علمی، فرهنگی و مذهبی برشمرد و افزود: همه باید دست در دست هم دهیم تا عظمت و ابهت دانشگاه و شهر باستانی جندی شاپور را یک بار دیگر در جهان شکوفا کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج