رئیس کانون بازنشستگان ناجا کشور از حضور 700 هزار بازنشسته در نیروهای ناجای کشور خبر داد و گفت: بازنشستگان اتاق فکر نیروهای مسلح هستند که‌ نباید فراموش شوند چرا که وقتی شاغلان به بازنشستگان نگاه می‌کنند انگیزه می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مصطفی مکاوی‌پور ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه کانون پیشکسوتان انتظامی خراسان جنوبی ضمن تهنیت ایام دهه فجر اظهار داشت: مبدأ و مبنای استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی ایران در بهمن ماه به تصویر کشیده می‌شود.

وی با بیان اینکه در این راستا رزمندگان اسلام هر چه که‌ از جنبه فکری، نظری و عملی از خودشان به جای گذاشتند همه پایدار و ماندگار است افزود: امروز انقلاب اسلامی در موازنه قدرت در جهان و منطقه حرف برای گفتن دارد.

رئیس کانون بازنشستگان ناجا بیان کرد: اخیرا یکی از سیاستمداران عرب که رابطه خوبی با انقلاب و ایرانی‌ها ندارد بیان کرد «در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هر کدام از کاندیداها 64 بار نام ایران را بردند گویا قدرتی بزرگتر از ایران نیست که‌ با آنها مقابله کند».

مکاوی‌پور با بیان اینکه اگر هر روز جلسات قدرت‌های بزرگ را رصد کنیم مشاهده می‌کنیم نام جمهوری اسلامی ایران برده می‌شود تصریح کرد: آن چیزی که‌ امروز در جهان و به خصوص در منطقه اثر گذاشته است نفوذ نرم و معنوی انقلاب اسلامی و فرهنگ خودباوری است.

وی با اشاره به اینکه امروز به نقطه‌ای رسیدیم که‌ یک امنیت پایدار داریم خاطرنشان کرد: آمریکا تمام طراحی‌هایی را که‌ برای سرنگونی یک انقلاب اعم از مسائل قومی، داخلی و جنگ 8 ساله داشت را در انقلاب ما انجام داد.

رئیس کانون بازنشستگان ناجا با بیان اینکه در جنگ ایران و عراق تمام قدرت‌های آمریکایی و اروپایی حضور داشتند یادآور شد: اما انقلاب پابرجاست و ملت ایران آب دیده شده و انقلاب خود را عمق بخشی کرده است و امروز به لطف مجاهدت، رشادت و به لطف انقلاب توانسته امنیت پایدار خود را حفظ کند.

مکاوی‌پور با بیان اینکه امروز ما موشکی را می‌سازیم که‌ از نظر دقت جزو اولین کشورهای جهانی است افزود: بنابراین این فرهنگ خودباوری در ما خیلی اثرگذاشت و انقلاب هیچوقت تمامی ندارد و باید حفظ شود و امروز هر چه داریم از همین فرهنگ است که اگر از اسب انقلاب پیاده شویم مشکلات ما شروع می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان ناجا با بیان اینکه قدرتها در جنگ فرهنگی نیز تاکنون موفق نشدند گفت: توانایی بسیار بالایی در میان ما وجود دارد و خلق 22 بهمن نیز ناشی از خروش جوانان ایران است.

مکاوی‌پور بیان کرد: در گذشته نسبت به بازنشستگان غفلت داشتیم که‌ این غفلت ادامه داشت و در سال 88 رهبری بهترین ادبیات را در این راستا بیان کردند و فرمودند "بازنشستگی به نفس تغییر حالت از عضویت پیوسته به عضویت وابسته است".

وی تصریح کرد: نیروهای مسلح نباید اینها را فراموش کنند زیرا بازنشستگان اتاق فکر نیروهای مسلح هستند که‌ نباید فراموش شوند چراکه وقتی شاغلین به بازنشستگان نگاه می‌کنند، انگیزه می‌گیرند.

رئیس کانون بازنشستگان ناجا با بیان اینکه کانون بازنشستگان از سال 91 شروع شد گفت: حساسیت‌های نیروهای انتظامی بسیار بالا است و در تمام مقاطع زندگی در کنار مردم هستند.

مکاوی‌پور با بیان اینکه اعضای نیروی انتظامی اعضای مجاهدین در راه خدا هستند خاطرنشان کرد: کانون بازنشستگان خدمتگذار است و امروز در نیروهای مسلح این وحدت کار وجود دارد و ما با همان رویکرد جهادی و تفکر فرآیندی عمل می‌کنیم.

وی بزرگترین چالش کانون بازنشستگان را حقوق دانست و یادآور شد: دومین چالش این کانون درمان است که‌ باید در سطح ملی مطرح شود.

رئیس کانون بازنشستگان ناجا از وجود 700 هزار نفر بازنشسته در کل نیروهای ناجا خبر داد و اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه ماده 37 آمده است و امید است دولت در سال 96 بودجه مناسبی به آن اختصاص دهد.

مکاوی‌پور گفت: در ماده 37 آمده است از سال 96 به مدت 5 سال اختلاف حقوق بین بازنشسته و شاغل به 10 درصد برسد و در بحث ترمیم حقوق نیز باید در بهمن ماه و اسفند ماه برای بازنشستگان اتفاق بیفتد و تا 15 درصد به فیش‌های حقوقی اضافه شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج