شهردار قم با اشاره به اقدامات شهرداری برای توسعه فضای سبز شهری، گفت: تکمیل بوستان‌ هزار هکتاری زائر در دستور کار شهرداری در سال 97 است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم،شهردار قم با اشاره به اقدامات شهرداری برای توسعه فضای سبز شهری، گفت: تکمیل بوستان‌ هزار هکتاری زائر در دستور کار شهرداری در سال 97 است.

وی با اشاره به برنامه‌های شهرداری در سال 97 اظهار کرد: نهضت آسفالت در سال آینده ادامه خواهد داشت و برای سال 97 بیش از 300 هزار تن پیش‌بینی کرده‌ایم.

سقائیان‌نژاد خاطرنشان کرد: تکمیل طرح‌های آغاز شده در سال 96 برای سال آینده در دستور کار ما است.

وی با تاکید بر اینکه 21 درصد بودجه شهرداری برای سال 97 جاری و مابقی عمرانی است، گفت: هزار و 580 میلیارد تومان از بودجه عمرانی است که فاینانس و اوراق مشارکت نیز به آن اضافه می‌شود و سرانه هر شهروند قمی بیش از یک میلیون و 600 هزار تومان است.

شهردار قم  یکی از پروژه‌های ویژه سال آینده شهرداری را تکمیل محور فردوسی در منطقه دو، چهار و یک عنوان کرد و افزود: به همین خاطر زیرگذر بلوار فردوسی و بلوار پیامبر اعظم(ص) سال آینده باید اجرایی شود تا این محور به کارکرد اصلی خود برسد.

وی گفت: یکی از پروژه‌هایی که باید به آن پرداخته شود ادامه بلوار عماریاسر است و باید سال 97 به سرانجام برسد.

شهردار قم

سقائیان‌نژاد به ضرورت تکمیل بوستان زائر اشاره کرد و گفت: این بوستان نزدیک به هزار هکتار است که محدوده بوستان کوثر، باغ پرندگان، کوه خضر و کوه دو برادران را در بر می‌گیرد و باید حتما اجرایی شود.

وی برنامه‌های شهرداری در حوزه شهر هوشمند را مد نظر قرار داد و گفت: 23 میلیارد تومان برای این بخش بودجه اختصاص یافته و به طور کلی توجه ویژه به محله محوری در سال آینده خواهیم داشت.

شهردار قم کمک به مساجد و کانون‌های فرهنگی، تقویت سیما و منظر شهری و... را از جمله برنامه‌های شهرداری در سال آینده عنوان کرد و گفت: سال گذشته هزار و 500 میلیارد از منابع داخلی بودجه داشتیم و 700 میلیارد منابع دولتی اضافه شد و امسال هزار و 800 میلیارد تومان از منابع داخلی پیش‌بینی کرده‌ایم که با این شرایط 21 درصد افزایش داریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج