استاندار قم با اشاره به آمار واحدهای تولید سرب در استان قم اظهار داشت: تغییر کاربری واحدهای صنعتی آلاینده نیازمند حمایت دولت و ارائه مشوق های لازم است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم طی سخنانی با اشاره به ضرورت برگزاری جلسات کارشناسی در زمینه مباحث تخصصی در حوزه سلامت و محیط زیست گفت: مستندات دستگاه ها در رابطه با مسائل مختلف بایستی در جلساتی با حضور مسئولان مرتبط بررسی شود.

وی گفت: زمان و انرژی جلسات ستادی که با حضور روسای دستگاه ها برگزار می شود نباید صرف مباحث کارشناسی شود.

سید مهدی صادقی در ادامه میزان نگران کننده ی تولید سرب در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: اگر قبلا در این زمینه مجوزی صادر شده است؛ بایستی در راستای تغییر کاربری واحدهای تولید سرب تلاش و اقدامات حمایتی لازم انجام شود.

وی با اشاره به برگزاری نشست ها با هدف افزایش بهره وری با هزینه پایین در موضوع سلامت افزود: سلامت جسمی و روانی جامعه زمانی اتفاق می افتد که در جایگاه حقیقی و حقوقی خودمان نقش خود را به درستی ایفا نماییم.

صادقی سلامتی را یکی از اولویت های هرجامعه در کنار امنیت دانست و خاطرنشان کرد: صرف نظر از وظایف حاکمیتی در موضوع سلامت، تحقق دستور العمل های مجمع سلامت در گرو درک واقعی از موضوع و تلاش برای ایفای وظایف است.

استاندار قم همچنین یکی از معضلات اجتماعی استان قم را حوادث مربوط به موتورسواری عنوان و تصریح کرد: اکثر 300 هزار راکب موتور در فرایندی نامناسب رانندگی می کنند که این مسئله موجب تلفات 65 درصدی ناشی از تصادفات مرتبط با موتور سواران می باشد.

صادقی بسیاری از ناهنجاری های اخلاقی را به هم پیوسته و ناشی از برتری طلبی و خودخواهی ها دانست و گفت: همین مساله موجب می شود که سلامت جسمی افراد در جامعه نیز به خطر بیفتد.

نماینده عالی دولت در استان افزود: امر سلامت همچون امنیت به همه ی افراد مربوط بوده و نیازمند نقش آفرینی آحاد جامعه خصوصا در مباحث فرهنگی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج