مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم از تهیه حدود ۴۵۰ میلیون تومان دارو برای اربعین امسال خبر داد و گفت: روزانه ۴ تا ۵ هزار نفر تحت پوشش درمانی هلال احمر قم قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، محمد گلفشان در دیدار جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با استاندار که در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، به برخی فعالیت‌های این جمعیت اشاره کرد.

وی فعالیت‌های دانش آموزی و همچنین فعالیت کانون طلاب که مدت‌ها در حالت نیمه فعال قرار داشت را از برخی اقدامات اخیر برشمرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم افزود: تابستان امسال بیش از ۲۲ هزار نفر از جوانان استان در طرح اوقات فراغت شرکت کردند.

وی تصریح کرد: در خصوص جلوگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی آمادگی خود را با همه دستگاه‌ها اعلام کرده‌ایم.

گلفشان گفت: بالغ بر ۷۰۰ جوان آموزش پیشگیری از اعتیاد را دیده‌اند و کارگاه مهارت‌های قبل و بعد از ازدواج برگزار شده است.

وی ادامه داد: جوانان فارغ از مسائل سیاسی در این سازمان آمادگی دارند فعالیت‌های مختلفی انجام دهند و با سایر دستگاه‌ها در راستای کمک به جامعه و انسانیت گام بردارند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم با بیان اینکه فعالیت‌های این مرکز در اربعین قوی‌تر از سال گذشته است، گفت: بالغ بر ۴۵۰ میلیون تومان دارو تهیه و روزانه ۴ تا ۵ هزار نفر تحت پوشش درمانی قرار خواهند گرفت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم نیز در این جلسه ابراز داشت: در محرم امسال اقدامات خوبی برای پیشگیری از جرائم صورت گرفت.

ابوالفضل شریفی افزود: در هیئت‌های بزرگی چون هیئت خادم الرضا(ع) که بیشتر اعضای آن جوانان هستند بسته‌های آموزشی توزیع شد.

حجت الاسلام علامه، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر قم نیز بر آموزش‌های پیشگرانه در سنین کودکی و نوجوانی تأکید کرد و افزود: سازمان هلال احمر در این جهت گام‌های خوبی برداشه است.

وی با بیان اینکه کمتر نهادی دارای کانون طلاب است، گفت: این کانون پتانسیل خوبی برای جامعه و جمعیت هلال احمر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج