مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: ۷ هزار نفر در برنامه حفظ قرآن از امامزادگان و دیگر مراکز فرهنگی استفاده می کند که آزمون سراسری حفلظ برای قرآن آموزان در اواخر بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم در جلسه شورای توسعه قرآنی استان قم در سالن محراب آستان کریمه اهل بیت (س) برگزار شد، با اشاره به اینکه ۷ هزار نفر در برنامه حفظ قرآن از امامزادگان و دیگر مراکز فرهنگی استفاده می کند، اظهار داشت: در اواخر بهمن ما آزمون سراسری حفلظ برای حافظان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه استان قم در عرصه قرآنی در کشور نسبت به سال گذشته هشت مدال افزایش داشته است، افزود: استان قم در مسابقات قرآنی رشته های مختلف با ۱۳ مدال برای نخستین بار توانست رتبه سوم کشور را به دست آورد.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان قم به راه اندازی مدرسه شبانه روزی حفظ در امامزاده جمال علیه السلام اشاره و عنوان کرد: مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن کریم برای نخستین بار در امامزاده جمال علیه السلام راه اندازی شده است که تا کنون ۱۰ جز قران، حفظ کرده اند.

وی تصریح کرد: قرار است که شورای قرآنی برای برنامه ریزی، ارزیابی و سازماندهی فعالیت های قرآنی در بخش مسابقات و حفظ با دبیری سازمان اوقاف در قم تشکیل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج