رئیس پلیس آگاهی استان قم از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با فروش قولنامه ای خودرو، 15میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم،  رئیس پلیس آگاهی استان قم اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری توسط فردی از طریق یکی از سایت های خرید و فروش، موضوع در دستور کار مأموران آگاهی استان قم قرار گرفت.

به گفته وی متهم طی تماس تلفنی با فروشنده های خودرو و پس از حضور در محل با جعل عنوان مامور یکی از دستگاه های نظامی و اعتمادسازی، ضمن تنظیم قولنامه و پرداخت چک های مشکل دار اقدام به خرید خودرو و کلاهبرداری می کرد.

سرهنگ احمد کرمی افزود: نامبرده کلیه مدارک خودرو را به همراه قولنامه تحویل گرفته و دریافت سند خودرو را به پاس شدن چک ها موکول و متعاقباً در همان سایت اقدام به فروش قولنامه ای خودرو، زیر قیمت بازار می کرد.

وی گفت: پس از انجام تحقیقات تکمیلی و استعلام های انجام شده تعداد دیگری از شکات در استان های آذربایجان شرقی، همدان، مرکزی، البرز، مازندران، کردستان، لرستان، خوزستان و تهران شناسایی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: در ادامه با شناسایی متهم، سه اکیپ از ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، به مخفیگاه وی اعزام و او را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه نامبرده دارای هشت فقره سابقه کیفری است، افزود: در بازرسی از متهم و خودرو وی یک قبضه سلاح کمری به همراه 71 فشنگ جنگی، دو دستگاه بی سیم، دو عدد افشانه، یک رشته دستبند و شوکر و ... کشف شد.

کرمی گفت: در تحقیقات انجام شده، متهم به بزه انتسابی اعتراف و بیان داشت، چک های بی اعتبار و مشکل دار متعلق به یک نفر زندانی بوده که بابت هر فقره مبالغی بین هفت تا 10 میلیون ریال پرداخت کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: در این پرونده تاکنون 70 نفر شاکی و ارزش کلاهبرداری 15 میلیارد ریال به ثبت رسیده است و در نهایت متهم به انضمام پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج