تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: غدیر یک خط و جریانی تا قیامت است و منحصر به بیعت با ولایت حضرت علی (ع) نیست بلکه تا قیامت ادامه دارد و روز غدیر روز بیعت با تمامی ائمه معصومین(ع) است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، امام جمعه قم به مناسبت میلاد امام هادی (ع)و فرارسیدن عید غدیر در مراسم عمامه گزاری جمعی از طلاب جامعه آل البیت العالیمه گفت: امام هادی (ع) علاوه بر میراث های فرهنگی عظمیمی که از خود به جای گذاشتند، زیارت جامعه کبیره که یک موسوعه و مجموعه ای برای شناخت امام و زیارت غدیریه از میراث های برجسته ایشان است که امروزه به دست ما رسیده است.

وی افزود: خود اهل بیت(ع) بهترین کسانی هستند که معارف خودشان را به زیبایی بیان فرموده اند  و باید با این معارف آشنا شد تا خط مستقیم گم نشود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) خاطر نشان کرد: خداوند در مواردی انسان را از منت گذاشتن منع کرده که منت گذاشتن در حوزه اخلاق یکی از ممنوعات است اما در بعضی موارد هم این ممنوعیت تخصیص خورده و خود خدا بر انسان ها به واسطه بعضی نعمات مثل نعمت رسالت، بعثت انبیاء و… منت گذاشته است.

وی اظهار داشت: خداوند در یوم الغدیر بین رسالت و امامت پیوند و اتصال ناگسستنی برقرار کرد و این هم نعمت بسیار بزرگی که خداوند بر انسان ها منت گذاشته است.

آیت الله سید محمد سعیدی اضافه کرد: نبی گرامی اسلام در روز غدیر از حضرت علیه السلام تا امام مهدی (عج) را معرفی و در خواست بیعت با تمامی ائمه معصومین شد و به عبارت دیگر غدیر یک خط و جریانی تا قیامت است و منحصر به بیعت با ولایت حضرت علی(ع)نیست بلکه تا قیامت ادامه دارد و روز غدیر روز بیعت با تمامی ائمه معصومین(ع) است.

وی در ادامه بیان داشت: نعمت رسالت و امامت ابعاد مختلفی دارد که یکی از آن ها هدایت و نجات انسان ها از ضلالت و انحراف است و اهل بیت(ع) در احیای معنوی بشریت نقش مهمی دارند و نفوس مستعده را به سمت خداوند هدایت می کنند.

امام جمعه قم با اشاره به عمامه گزاری جمعی از طلاب افزود: شایسته است که طلاب محترم شکر گزار لباس روحانیت باشند و قدردان این نعمت بوده و رسالت خود را به نحو احسن انجام بدهند.

آیت الله سعیدی خاطر نشان کرد: تهذیب نفس، توسل به اهل بیت(ع)، تحصیل، تبلیغ دین و معارف الهی از وظایف اصلی یک طلبه است تا بتواند از این طریق دل ها را به سمت دین جذب نماید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج