معاون امور زائرین استاندار قم با اشاره به جایگاه استان قم به عنوان یکی از پایگاه های اسلام در جهان و مرکزیت جهان تشیع اظهار داشت: قم نقش مهمی در اتحاد مسلمین جهان ایفا می کند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم در دیدار نمایندگان اهل سنت استان کردستان، طی سخنانی بر ضرورت تقویت روابط فرهنگی و اقتصادی دو استان تاکید کرد.

وی با اشاره به جایگاه قم به عنوان خاستگاه انقلاب و یکی از پایگاه های مهم اسلام و تشیع اظهار داشت: این شهر نقش مهمی در اتحاد مسلمین و تقریب مذاهب ابراهیمی ایفا می کند.

یونس عالی پور با اشاره به فعالیت های حوزه های علمیه قم و جامعه المصطفی در حوزه ی علوم دینی افزود: مباحث حوزوی اهل سنت نیز در مدارس علمیه ی قم تدریس می شود.

معاون استاندار قم آزادی اهل تسنن و مذاهب ابراهیمی در کشور را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مسئولان کشور معتقد به ایفای همه ی حقوق شهروندان و هم وطنان از هر قوم و مذهب هستند و دولت نیز در این راستا گام های موثری برداشته است.

وی حضور سالانه 23 میلیون گردشگر و زائر در استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: دو استان قم و کردستان می توانند در زمینه های مختلف فرهنگی و اقتصادی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

معاون امور زائرین استاندار قم تصریح کرد: در زمینه صنایع دستی، کشاورزی و صنعت می توانیم ارتباط دو استان قم و کردستان را تقویت کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج