سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قم گفت: با توجه به مرکزیت استان قم و نزدیکی به پایتخت، استان قم آمادگی دارد با حمایت وزارت راه و شهرسازی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران، به عنوان مرکز صنایع ریلی کشور ثبت شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، فرشاد خوشنویسان در آیین افتتاح 7 پروژه راه آهن استان قم با بیان اینکه استان قم ظرفیتهای سرمایه گذاری بسیاری را در زمینه زیرساخت های شبکه ریلی و تجهیزات دارد اظهار کرد: در مجموعه مسئولین استانی این اعتقاد وجود دارد که قم پتانسیل اینکه مرکز صنایع ریلی کشور شود را دارد و در این زمینه همه توان استان را برای محقق شدن این پیشنهاد را داریم.

وی افزود: مطالعات بسیاری در مورد راه آهن استان در ستاد اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است و امیدوارم با حمایت وزارت صنعت معدن تجارت و وزارت راه و شهرسازی این مهم به انجام برسد.

خوشنویسان با بیان اینکه از 4 کریدور ریلی کشور، 3 کریدور از استان قم عبور می کند و می توان زمینه توسعه مسافری و باری را توسعه بخشید.

وی تاکید کرد: در صورتی که قطار پرسرعت تهران- قم- اصفهان به شبکه ریلی کشور افزوده شود، در بخش ریلی، جاده ای و قطار پرسرعت جمعاً 14 میلیون نفر مسافر در استان قم جابه جا می شوند که هم اکنون با توجه به نبود قطار پرسرعت در سال 95 ، 7 میلیون نفر مسافر جابه جا شدند.

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قم از تشکیل کارگروه سرمایه گذاری ریلی به پیشنهاد محمد بیرانوند، معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد و افزود: تشکیل این کارگروه نقش سازنده ای در شبکه ریلی استان و کشور ایفا خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج