رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: طبق آمار از 321175 نفر شاغل در استان حدود 29000 هزار نفر به کار فرش دستباف مشغول می باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف تهران بازدید نمود و در ارتباط مستقیم با تولید کنندگان و تجار فرش حاضر در نمایشگاه از استان قم به مشکلات آنها رسیدگی کرد.

وی با اشاره به برگزاری هر ساله نمایشگاه بین المللی فرش دستباف افزود: در سال جاری نیز از استان قم 94 تولید کننده برتر استان در این نمایشگاه حضور فعال دارند و مساحتی بیش از 4000 متر مربع از نمایشگاه در اختیار تجار و تولیدکنندگان فرش دستباف استان قم قرار گرفته است.

احمد ذاکری با توضیح اینکه 9 درصد جمعیت شاغل در استان در مشاغل وابسته به فرش دستباف مشغول به کار هستند افزود: طبق آمار از 321175 نفر شاغل در استان حدود 29000 هزار نفر به کار فرش دستباف مشغول می باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: استان قم سهم 20 درصدی از کل صادرات فرش دستباف کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به بحث آموزش قالیبافان استان افزود: این سازمان در سال 95 به مسئله آموزش توجه جدی داشته و در همین راستا 40000 هزار نفر ساعت کلاس آموزشی ویژه فرش دستباف در استان قم برگزار کرده است که این دوره ها شامل آموزش بافندگی، بازاریابی، تعمیرات قالی ابریشم و قالیشویی می باشد.

وی در پایان با اشاره به تکمیل نمایشگاه فرش دستباف استان که از مصوبا ت سفر مقام معظم رهبری می باشد گفت: این پروژه قابل بهره برداری می باشد و کار ساخت آن به پایان رسیده است که در حال بررسی شرایط جهت برگزاری مراسم افتتاحیه می باشیم و در صورت محیا بودن شرایط نمایشگاه فرش استان امسال در ساختمان جدید التاسیس افتتاح خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج