اولین محموله تولید خودروهای نیمه سنگین در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به کشور عراق صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، طی مراسمی اولین محموله از تولیدات خودرو های نیمه سنگین که توسط شرکت سروش دیزل مبنا در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تولید و مونتاژ شده به کشور عراق و اقلیم کردستان صادر شد.

این مراسم با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار قم ، مدیر عامل منطقه ویژه ، مدیران شرکت سروش دیزل مبنا و دیگر مسئولین استانی برگزار شد.

در این مراسم معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار قم گفت:جای بسی خشنودی است که این شرکت در مدت کوتاهی که از سال 94 کار خود را آغاز نموده است توانسته 2200 دستگاه از انواع کامیونت ها را تولید و مونتاژ نماید و در اولین مرحله قصد صادرات 500 دستگاه را نیز در برنامه کاری خود قرار دهد.

وی افزود علیرغم همه مشکلات و چالش های موجود، این کار بسیار بزرگی است و من به سهم خود از تلاش همه این عزیزان در این شرکت و مدیریت منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان که بستر مناسبی را ایجاد کردند تا این شرکت در این نقطه و این استان مستقر شود ، قدردانی می نمایم.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار امسال که بنام اقتصاد مقاومتی،تولید-اشتغال نامگذاری شده است گفت:یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی، خصوصی سازی و کاهش تصدی گری دولت و رسیدن به این مرحله که دولت بعنوان پشتوانه تولید جایگاه خود را ایجاد کند بوده که در این میان تولید و اشتغال نیز در کنار یکدیگر بسط و گسترش خواهند یافت. همچنین توجه به شرکت های دانش بنیان از بدو تاسیس تا حمایت از شرکت های موجود نیز یکی دیگر از مواردی دانست که در اقتصاد مقاومتی حائز اهمیت می باشد.

وی افزود بیش از 50 دشرکت دانش بنیان در این استان حضور دارند که کارآفرینی خوبی هم به همین واسطه ایجاد شده است.

موسوی ضمن توجه شرکت سروش دیزل مبنا به امر تحقیقات و توسعه، توصیه کردند تا این شرکت کیفیت را فدای کمیت نکند، چرا که اغلب آسیب های وارد شده به بخش تولید و صادرات صنایع داخلی ما از این نقطه بوده است که امیدوارند این شرکت با کیفیت مناسب و خدمات پس از فروش خوب از این آفت بدور باشد.

در ابتدای این مراسم طاهری مدیر عامل شرکت سروش دیزل مبنی ضمن ارائه گزارشی از روند تولیدات شرکت ، گفت: در فاز اول قرار است 500 دستگاه به ارزش 17 میلیون دلار صادرات داشته باشیم که این کار با صادرات 15 دستگاه آغاز و تا پایان سال نیز 485 دستگاه دیگر در سروش دیزل مبنا تولید و مونتاژ و به کردستان کشور عراق، صادر خواهد شد.

وی ارزش هر دستگاه خودرو را 35 هزار دلار ذکر کرد. این خودرو ها شامل خودروی خدمات شهری، اعم از خودروهای جارویی و خودرو های نیمه سنگین می باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج