شهردار قم با تاکید بر اینکه شرط اول موفقیت در راه خدمت به مردم وحدت کلمه است افزود: ما باید از خودمان شروع کنیم و وحدت ذهنی داشته باشیم و در مورد دیگران قضاوت نکنیم و سپس به دنبال تحقق وحدت بیرونی باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، شهردار قم با اشاره به آغاز به کار دوره پنجم شورای شهر قم، همزمانی این روز با نخستین روز ماه ذی‌الحجه را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: ماه ذی‌الحجه ماه ولایت است و آغاز کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قم در این ایام بسیار مبارک است.

وی با بیان اینکه امیدواریم شورای پنجم هم منشاء خیر و برکات برای شهر قم باشد گفت: مسوولیت در نظام اسلامی موهبت است و این مسوولیت در شهر قم از اقتضائات و شرایط خاصی برخوردار است؛ ما در حال خدمت در حرم اهل‌بیت(ع) هستیم و باید این را توفیقی برای خدمت ‌گذاران دانست.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه از نخستین روز ورودم به قم با نیت حرکت معنوی برای خدمت به مردم وارد این شهر شدم تصریح کرد: اگر نیت را خالص کنیم و جایگاه خدمت در حرم اهل‌بیت(ع) را بدانیم چه موفق شویم چه نشویم پیروز هستیم؛ همچون شخصی که با همین نیت به مقابله با باطل می‌رود و چه کشته شود و چه زنده بماند پیروز است.

وی با تاکید بر اینکه شرط اول موفقیت در راه خدمت به مردم وحدت کلمه است افزود: ما باید از خودمان شروع کنیم و وحدت ذهنی داشته باشیم و در مورد دیگران قضاوت نکنیم و سپس به دنبال تحقق وحدت بیرونی باشیم.

شهردار قم وحدت بین ارکان اجرایی شهرداری، اعضای شورای شهر و تحقق هم‌گرایی متقابل را ضروری عنوان کرد و گفت: در جلسات متعددی که داشتیم دیدگاه‌ها و رویکردهای خود را برای فعالیت در شهر قم مطرح کردیم.

وی وحدت را یکی از اصلی‌ترین ضروریات خدمت در شهر دانست و اذعان کرد: با همدلی و وحدت می‌توانیم بستر پیشبرد اهداف را فراهم کرده و بسیاری از موانع و مشکلات پیش روی برنامه‌ها را کنار زده و در پی آن رضایت مردم را جلب کنیم.

سقائیان‌نژاد با اشاره به پایان کار دوره چهارم شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: شورای پنجم کار خود را آغاز کرده و اگر انصافاً قرآن و فرامین آن مد نظر همه باشد قطعاً خداوند برکاتش را بر جمع مدیران شهر جاری کرده و بستر موفقیت در راستای خدمت به مردم فراهم خواهد شد.

شهردار قم با اشاره به برنامه پنج ساله شهر، ظرفیت‌ها و جزئیات پیش‌بینی شده در این برنامه را مد نظر قرار داد و تصریح کرد: شهرداری در قالب این برنامه کار خود را دنبال خواهد کرد و در برش یکساله شرایط مد نظر را محقق کردیم و در حال حرکت در مسیر آن هستیم.

وی با اشاره به همکاری و جلب نظر اعضای شورا در مسیر اجرای برنامه قم 1400 و مشارکت در اصلاح بندهای مختلفی که مورد نیاز است گفت: ما در این مسیر انحرافات و نیازمندی‌ها را با اعضای شورای شهر در میان خواهیم گذاشت و تلاش ما این است که قبل از آذر اصلاح بودجه را در صورت نیاز ارائه کنیم.

سقائیان‌نژاد مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری را تحول در مسائل فرهنگی اجتماعی عنوان کرد و افزود: اگر مسائل فرهنگی اجتماعی اصلاح شود مباحث اقتصادی شورا و شهرداری هم اصلاح خواهد شد.

وی تقویت مسائل زیست‌محیطی را از دیگر اولویت‌های شهرداری عنوان کرد و افزود: عمران شهری و رفع مشکلات ترافیکی، منظر شهری و تامین نظافت عمومی، ارائه تسهیلات ویژه برای زائرین و همشهریان از جمله دیگر برنامه‌های آینده شهرداری است.

شهردار قم خواستار حمایت شورای شهر برای خدمت شایسته به مردم شد و افزود: امیدواریم در این بستر شاهد خدمت شایسته به مردم در چهارچوب قانون و مقررات باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج