استاندار قم از افتتاح 204 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 4510 میلیارد ریال در استان قم همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در نشست خبری با اصحاب رسانه طی سخنانی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، این هفته را فرصت مناسبی برای بیان خدمات دولت و بازنگری در کارنامه کاری مجموعه های دولتی دانست و گفت: آنچه به عنوان انتقادات و پیشنهادات از سوی دلسوزان ارائه می شود بایستی مورد توجه مسئولان باشد.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم به ویژه شهید سرافراز محسن حججی اظهار کرد: با ایثار، جانفشانی و فداکاری های این عزیزان هست که کشور ما امروز توانسته به قله های پیروزی و افتخار دست پیدا کند و باید همواره با تأسی به آرمان های امام راحل و فرامین رهبر معظم انقلاب، قدردان زحمات و مجاهدت های این عزیزان باشیم.

سید مهدی صادقی با اشاره به آغاز بکار دولت دوازدهم و رأی قاطع نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی، از همکاری و تعامل بالای بین مجلس و دولت قدردانی کرد.

وی با اشاره به خدمات و دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در چهارسال گذشته، توفیقات بدست آمده را در شرایط سخت و بحرانی توصیف کرد و اظهار داشت: دولت یازدهم با تکیه بر منطق عقلانیت و اعتدال و حمایت های راه گشای رهبر معظم انقلاب و اعتماد و همراهی شایسته ملت، توانست کارهای بزرگی را انجام دهد.

استاندار قم رشد و ثبات اقتصادی را دستاورد مهم دولت عنوان کرد و افزود: شاهد رشد منفی 8 درصدی و تورم 45 درصدی تا پیش از دولت تدبیر و امید بودیم که در حال حاضر تورم تک رقمی شده و ثبات ارز در بازار ملموس است.

توافق برجام نقطه ی عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی

وی توافق برجام را نقطه ی عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی عنوان و عملکرد دولت تدبیر وامید برشمرد و اضافه کرد: بسیاری از دستاوردهای دولت در زمینه های سیاسی و اقتصادی مرهون این توافق تاریخی است.

صادقی با اشاره به اهم اقدامات و عملکرد چهار ساله دولت در قم، گفت: طی چهار سال دولت یازدهم بیش از 1500 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 1309 میلیارد تومان در استان قم اجرا، تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان این که برنامه های حمایتی دولت در بخش تولید و اشتغال استان ، گفت: بررسی و رصد شرایط 2200 واحد اقتصادی و تولیدی استان و بازگرداندن 150 واحد تولیدی دارای مشکل به چرخه تولید با اعتباری به میزان 220 میلیارد تومان از اقدامات بزرگی است که در سال های اخیر انجام گرفته است.

استاندار قم در ادامه و در پاسخ به سوالات خبرنگاران، با اشاره به مسئله ی فرودگاه قم، به صدور حکم قضایی در این زمینه اشاره کرد و گفت: امیدواریم تا با انتخاب سرمایه گذار جدید گام های موثر را در راستای حل مشکل این پروژه برداریم.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای حاکمیت مشی فراجناحی دولت تدبیر و امید در استان افزود: این مسئله در سطح کشور و استان قم طی سالهای اخیر مشهود بوده است و تلاش کرده ایم تا در فضای تعامل و همکاری مشکلات را حل کنیم.

صادقی همچنین فرهنگ سازی برای پاسخگویی مسئولان نسبت به عملکرد خود و مشکلات موجود در سطح استان و کشور را مهم ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم در 4 سال پیش رو مدیران پاسخگویی بیشتری داشته باشند و اصحاب رسانه نیز در این راستا مطالبه گر باشند.

وی با اشاره به برخی از اقدامات شاخص استان در چهار سال گذشته ادامه داد: پرداخت 11400 میلیارد تومان تسهیلات، ارائه اوراق مشارکت جهت تامین بدهی های دولت به شهرداری به مبلغ 700 میلیارد تومان، کمک به واحدهای صنعتی با اعتبار بیش از 3000 میلیارد تومان از جمله اقدامات شاخصی است که در طی این سال ها انجام شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج