استاندار قم با تاکید بر تلاش مسئولان برای کاهش اعتیاد به مواد مخدر در استان اظهار داشت: تحقق کامل این امر نیازمند همگانی کردن دغدغه مقابله با اعتیاد به مواد مخدر است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم طی سخنانی بر ضرورت ارتقاء بسترهای مقابله با مواد مخدر در استان قم تاکید کرد.

وی با بیان اینکه بعضی شرایط در جامعه به اعتیاد افراد منجر می شود افزود: بایستی ضمن شناخت این علل در راستای دستیابی به شاخص های تعیین شده برای کاهش آمار اعتیاد تلاش شود.

سید مهدی صادقی ادامه داد: برنامه هایی که در جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر استان تصویب می شوند باید با اهتمام جدی مدیران دستگاه ها اجرایی شوند.

وی همچنین همگانی کردن پیشگیری از اعتیاد را اصل مهم در مبارزه با مواد مخدر دانست و خاطرنشان کرد: بایستی این مسئله به عنوان دغدغه ای مهم برای خانواده ها مطرح باشد.

ابوالفضل شریفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی ائمه ی جماعات استان قم اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی در این زمینه همکاری بسیار خوبی داشته اند.

وی گفت: کارگاه دوم آموزشی روز هفتم شهریور در بخش کهک برگزار خواهد شد و از اساتید برجسته ی کشوری بهره گرفته خواهد شد.

500 نفر از طلاب آموزش های لازم را جهت هدایت جامعه دریافت نموده اند

شریفی با بیان اینکه در سال 95 و 96 تعداد 500 نفر از طلاب آموزش های لازم را جهت هدایت جامعه دریافت نموده اند، ادامه داد: این مسئله بعد کشوری داشته و امیدواریم همایشی با حضور نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در این راستا پیش از محرم امسال برگزار شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با اعتیاد اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد، تئاتر خیابانی، پاکسازی مناطق آلوده و برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی بخشی از فعالیت های انجام شده می باشند.

دستگیری 7800 نفر از قاچاقچیان خرد و کلان و معتادین متجاهر طی 5 ماه گذشته

بلفکه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم نیز با اشاره به کشف 1600 کیلوگرم مواد مخدر در سال 96 اظهار داشت: 7800 نفر از قاچاقچیان خرد و کلان و معتادین متجاهر طی 5 ماه گذشته دستگیر شده اند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج