استاندار قم با اشاره به پیشرفت های فناوری در راستای مقابله با حوادث اظهار داشت: استفاده از تجهیزات نوین توام با آموزش لازمه ی پیشگیری و کاهش آسیب های ناشی از حوادث است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در مراسم افتتاحیه کارگاه های آموزشی و تمرینی استان قم طی سخنانی از فعالیت های دستگاه های زیرمجموعه ی شورای مدیریت بحران قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه کشور ایران جزء 10 کشور حادثه خیز دنیاست اظهار داشت: این مسئله ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه در کاهش تلفات جانی و مالی ناشی از حوادث را دوچندان می کند.

سید مهدی صادقی با اشاره به تجربه 18 حادثه از حوادث غیرمترقبه در استان قم افزود: اولویت بندی این حوادث و تلاش برای مقابله با آنها باید در دستور کار مسوولان باشد.

استاندار قم ادامه داد: بایستی با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و استفاده بهینه از منابع شاخص های مقابله با حوادث در استان قم را ارتقاء دهیم.

اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز با اشاره به حوادث ناشی از تغییرات اقلیمی اظهار داشت: استفاده بی رویه منابع آب مشکلات زیادی را برای کشور بوجود آورده است.

معاون وزیر کشور گفت: مسئله ریزگردها از مهمترین چالش های استان قم است که امیدواریم با تدابیر کارشناسی بتوانیم آن را حل نماییم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج