در سال تولید و اشتغال و در راستای ایجاد فرصت های شغلی،‌291نفر از ایثارگران جهت انجام کاروزی و مهارت آموزی به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: در سال تولید و اشتغال و در راستای ایجاد فرصت های شغلی،‌291نفر از ایثارگران جهت انجام کاروزی و مهارت آموزی به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شدند.

وی افزود: در این طرح که از سوی دولت در حال اجرا است، کلیه جامعه هدف دارای مدرک دیپلم و بالاتر اعم از فرزندان شهدا،‌جانبازان و فرزندان ایشان ،‌خواهر و برادر شهدا که فاقد شغل می باشند  می توانند حضور داشته باشند.

سردار سید جواد هاشمی ادامه داد: شرکت کنندگان در این طرح آموزشی بعد از مهارت آموزی و اخذ مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای می توانند با داشتن شرایط لازم از خدمات و تسهیلات اشتغال بهره مند شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر این طرح آموزش فنی و مهارتی و توانمند سازی که از سالهای گذشته در بنیاد برای افزایش توان فنی و مهارتی فرزندان جانبازان بالای 25درصد و فرزندان شهدا اجرای می شد امسال نیز تا کنون با معرفی 51 نفر اقدام شده است.

مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم تاکید کرد: همچنین در راستای اشتغالزایی برای جامعه هدف ضمن ارایه مشاوره از سوی کارشناسان اشتغال بنیاد از هفت مشاور در ادارات مختلف مرتبط با حوزه اشتغال از جمله جهاد کشاورزی،‌صنعت و معدن‌،سازمان مدیریت،‌فنی و حرفه ای، تعاون،‌کارو رفاه اجتماعی، کاریابی ها برای ارایه مشاوره شغلی به جامعه هدف توافق صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر اقدامات حمایتی برای جامعه ایثارگران پرداخت سهم بیمه خویش فرما است، که هم اکنون برای 33 نفر از فرزندان شهدا اجرا شده و در یک دوره پنج ساله از این خدمات حوزه اشتغال بهره مند می شوند.  

هاشمی افزود: در خصوص پرداخت وام های خود اشتغالی از طریق صندوق کارآفرینی در سالجاری تا کنون برای 11نفر اقدام شده که 7نفر موفق به اخذ وام شده و شش نفر دیگرنیز بعد از تایید مرکز وام خود اشتغالی را دریافت می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج