استاندار قم با اشاره به بروز برخی الایندگی ها در حوز ه محیط زیست، اظهار کرد: در صدور مجوز به واحدهای صنعتی حفظ محیط زیست بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در آیین تجلیل از محیط‌بانان نمونه کشور که با حضور دکتر معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور در سالن همایش‌های مجتمع اداری آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شد با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه حفاظت از محیط زیست اضافه کرد: همه با هم می توانیم برای داشتن یک محیط زیست سال تلاش کنیم و در افق های آینده، کشوری عاری از آلودگی های زیست محیطی ایجاد نماییم.

وی  محیط زیست را از ارکان توسعه پایدار کشور عنوان و اظهار کرد:‌ برون رفت از مشکلات زیست محیطی نیازمند نگاه ویژه مسئولان و مردم و عملگرایی بر اساس نظرات کارشناسان است.

سید مهدی صادقی همچنین بیان داشت: با برخی مباحث آلایندگی در استان مواجه می شویم که در این موارد تنها به منافع عمومی توجه می شود و به هیچ وجه اجازه بروز مسائلی که به محیط زیست استان خدشه وارد کند، داده خواهد نشد.

وی افزود: در این زمینه مشارکت قوه قضاییه و بخش‌های مختلف نظارتی نقشی مهم دارد.

صادقی ارائه مجوز به طرح های صنعتی را تنها با در نظر گرفتن و بررسی اصول حفظ محیط زیست در اجرای این پروژه ها مجاز دانست و ادامه داد: بایستی در این مسیر مجموعه حفاظت محیط زیست در روند صدور مجوز فعالیت های تولیدی از محور های اصلی باشد چراکه توسعه کشور همگام با حفظ محیط زیست معنا دارد.

لازم به ذکر است در پایان این همایش از فرماندهان یگان های حفاظت و محیط بانان برتر سازمان حفاظت از محیط زیست کشور تقدیر بعمل آمد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج