استاندار قم در بازدید از کارگاه های آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای گفت: بزرگترین مرکز آموزش فناوری اطلاعات استان با اعتبار 40 میلیارد ریال تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در بازدید از کارگاه های آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای طی سخنانی اهمیت آموزش مهارت های فنی و حرفه ای در راستای ایجاد اشتغال را مورد تاکید قرار داد.

وی توانمندسازی افراد در سن اشتغال را امری مهم تلقی و اضافه کرد: متاسفانه سیاست های مدرک گرایانه در گذشته، موجب بیکاری انباشته شده گردیده است.

سید مهدی صادقی با بیان اینکه بعضی افراد دارای مدارک تحصیلی بالا هستند ولی از مهارت های لازم برای جذب در بازار کار برخوردار نیستند، افزود: بایستی با جذب افراد تحصیل کرده به چنین مراکزی مهارت های لازم را در کنار مباحث علمی به ایشان آموزش دهند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت نیازسنجی در بین واحدهای صنعتی برای آموزش مهارت های مرتبط افزود: شناخت نیازهای جامعه و تلاش برای حل آنها باید در دستور کار مسئولان فنی و حرفه ای باشد.

استاندار قم همچنین استفاده از مربیان مجرب را از ویژگی های این کارگاه های آموزشی دانست و گفت: تامین نیاز بازار کار و تضمین اشتغال جوانان در سایه آموزش صحیح و تجربه محقق می شود.

صادقی در پایان با اشاره به افتتاح بزرگترین مرکز آموزش فناوری اطلاعات استان با مساحت 3200 متر مربع با اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری گفت: امیدواریم با پیگیری های مسئولان این طرح مهم در نیمه ی دوم سال جاری به بهره برداری برسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج