مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از برگزاری همایش بزرگداشت امامزاده موسی مبرقع(ع) با حضور معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبری خبر داد و گفت: این همایش همزمان با روز ملی امامزادگان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در نشست خبری برنامه‌های دهه کرامت با بیان اینکه دهه نخست ذی القعده به عنوان دهه کرامت در تقویم ملی ایران نامگذاری شده است.

وی افزود: این دهه با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز و به سالروز میلاد امام رضا(ع) ختم می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم با بیان اینکه حضور بانوی نور و کرامت و حرم مطهر ایشان در قم این شهر را در شمار شهرهای دسته اول جهان اسلام قرار داده است گفت: قطعا شخصیت حضرت معصومه(س) آنچنان با عظمت است که در حد یک معصوم دنیا را تحت تاثیر معارف بلند مکتب تشیع قرار داده است.

وی ادامه داد: بعد از ارتحال این بانوی مکرمه هم معنویتی خاص در حرم مطهر آن حضرت وجود دارد که مشابه آن در حرم مطهر امامان معصوم دیده می‌شود لذا قم به عنوان حرم اهل بیت(ع) نام گرفته و زیارت حرم این بانوی مکرمه معادل زیارت بارگاه نورانی امام رضا(ع) معرفی شده است.

حسینی مقدم با بیان ایکه امام رضا(ع) قطب نمایی است برای جلب دل‌های همه مسلمانان مخصوصا شیعیان همه دنیا عنوان کرد: مفتخریم که در ایران اسلامی میزبان کریمه اهل بیت(ع) و حضرت امام رضا(ع) هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: هفتم مردادماه همزمان با نیمه دهه کرامت، روز ملی بزرگداشت امامزادگان است، امامزادگانی که آرامگاه بیش 8 هزار نفر از آنها در نقاط مختلف ایران نورافشانی می‌کند.

وی تصریح کرد: ایران و ایرانیان بعد از امامان معصوم، مدیون کار جهادی امامزادگان بوده‌ و هستند و این 8 هزار نفر، معارف اهل بیت(ع) را در این کشور پهناور منتشر کرده‌اند زیرا این امامزادگان بودند که اهل بیت(ع) را به ایران اسلامی معرفی کردند.

حسینی مقدم با تأکید بر اینکه مردم ایران به امامزادگان بدهکار هستند و به تعبیر رهبری امامزادگان ثروت‌های معنوی گرانبهایی به شمار می‌روند خاطرنشان کرد: باید قدر آنها را بدانیم و از ظرفیت فرهنگی و مذهبی آنها به بهترین نحو استفاده کنیم.

وی با اشاره به تدارک گسترده اوقاف استان قم برای دهه کرامت و روز ملی بزرگداشت امامزادگان عنوان کرد: این دهه فرصتی است برای بازخوانی خدمات کم نظیر امامزادگان در دوران حیات و بعد از شهادت یا رحلت این بزرگواران زیرا آنها در دوران حیات خود زبان گویای معارف اسلامی در گوشه گوشه ایران بوده‌اند و بعد از رحلت نیز مردم ولایت‌مدار ایران مزار آنها را مرکز معنویت و ارتباط با پروردگار عالم در قالب احیای بقاع متبرکه همچنان عزیز نگاه داشته‌اند لذا امامزادگان قطب های معنوی و فرهنگی در طول دوران حیات ملت ایران بوده‌اند.

مدیرکل اوقاف استان قم از برگزاری همایش بزرگداشت امامزاده موسی مبرقع(ع) با حضور معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبری خبر داد و گفت: این همایش همزمان با روز ملی امامزادگان در مجتمع فرهنگی امامزاده شاه سید علی(ع) و از ساعت 10 برگزار خواهد شد.

حسینی مقدم ادامه داد: آیین غبارروبی حرم مطهر موسی مبرقع(ع) و امامزادگان چهل اختران نیز با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری تدارک دیده شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج