معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهردار قم گفت: عملیات اجرایی ایستگاه‌های فاز نخست مترو تا سال 97 تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهردار قم با اشاره به وضعیت خط اول مترو شهر قم اظهار کرد: این خط مترو به طول 14.5 کیلومتر از قلعه کامکار شامل 14 ایستگاه است.

وی با بیان اینکه این پروژه در دو فاز برنامه‌ریزی شده است خاطرنشان کرد:  فاز اول شامل ایستگاه قلعه کامکار تا میدان مطهری به طول تقریبی 5 کیلومتر است که 6 ایستگاه دارد.

علیرضا قاری قرآن با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی 6 ایستگاه فاز یک به طور کامل در حال انجام است گفت: باقی ایستگاه‌ها در فاز دو اجرایی خواهد شد و بخش حفاری دستی باقیمانده است.

وی با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی ایستگاه‌های فاز نخست مترو تا سال 97 تکمیل می‌شود گفت: به مرور باقی فضاهای مرتبط با فاز دو نیز اجرایی و تکمیل و در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهردار قم با اشاره به اتمام حفاری مکانیزه فاز نخست مترو بیان کرد: پیمانکار در حال حاضر در حال مونتاژ دستگاه حفار برای انتقال آن به محل اجرای عملیات خط دوم مترو است.

قاری قرآن با تاکید بر اینکه در فاز یک خط اول در افق 97 مترو تکمیل خواهد شد گفت: تنها مساله مترو بحث تامین واگن‌ها است که باید از خارج از کشور خریداری شده و اگر طبق برنامه پیش برویم تا اواخر 97 شاهد بهره‌برداری فاز یک مترو خواهیم بود

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج