آیین بهره برداری از نخستین مرکز ناباروری دولتی در استان قم با حضور استاندار قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در این مراسم طی سخنانی بهره برداری از چنین مراکز درمانی را موجب خودکفایی استان قم و عدم نیاز به سفر بیماران به سایر استان ها و یا خارج از کشور دانست.

وی درمان ناباروری را موجب تحکیم نهاد خانواده دانست و افزود: خوشبختانه در سطح کشور و استان قم گام های بسیار موثری در این راستا برداشته شده است.

سید مهدی صادقی با اشاره به حمایت قاطع دولت از طرح تحول سلامت ادامه داد: دولت علیرغم مشکلات اعتباری این طرح را در اولویت برنامه های خود قرار داده است و افتتاح چنین مراکزی نیز در راستای هدف دولت برای کاهش مشکلات درمانی مردم می باشد.

استاندار قم همچنین ضمن قدردانی از خدمات مرحوم سعید کاظمی آشتیانی رئیس سابق پژوهشکده رویان و جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی در زمینه ی رشد طب تولید مثل، فناوری سلول‌های بنیادی و همانند سازی در ایران اظهار داشت: متخصصین پزشکی باید با تأسی از چنین دانشمندانی به رشد علمی کشور و استان قم کمک کنند.

شایان ذکر است مرکز ناباروری مرکز آموزشی درمانی نکویی، هدایتی فرقانی در قالب طرح تحول سلامت و در راستای حمایت از زوج های نابارور با اعتبار 20 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج