مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب شهرک قدس با هزینه ای بالغ بر 28 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به مشکلات جمع آوری و دفع فاضلاب در بخشی از شهرک قدس اظهار داشت: مشکلات به وجود آمده در بخش‌هایی از این شهرک به دلیل مشکل شیب معکوس و عدم امکان اتصال به شبکه فاضلاب است.

وی با بیان اینکه پیش از این تا کوچه 82 این شهرک شبکه جمع آوری فاضلاب ایجاد شده بود، یادآور شد: از کوچه 82 به بعد به سمت جمکران به دلیل مشکل شیب معکوس شبکه فاضلاب اجرا نشده که این امر مشکلات فراوانی را برای ساکنان این منطقه به وجود آورده است.

علی جان صادق پور با اشاره به افزایش ساخت و سازها در این منطقه و مشکلات به وجود آمده ابراز داشت: متاسفانه در این منطقه با توجه به جنس زمین، امکان حفر چاه جذبی وجود ندارد و به همین سبب مشکلات دفع فاضلاب دوچندان شده است.

وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته و با استناد به مکاتبات انجام شده برای رفع مشکلات این منطقه اظهار داشت: خوشبختانه در ماه های اخیر پیگیری ها به نتیجه رسید و در نهایت پیمانکار این پروژه انتخاب و پس از تجهیز کارگاه، عملیات اجرایی آن آغاز شد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خاطرنشان کرد: این پروژه به طول 4200 متر و با لوله هایی به قطر 400 میلی متر و با هزینه ای بالغ بر 28 میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

وی طول مدت اجرای این پروژه را 6 ماه اعلام کرد و یادآور شد: با اجرای این پروژه حدود 20 هزار نفر از ساکنان این منطقه تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار خواهند گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج